بدرودآنالوگ


'بدرودآنالوگ ' در سومین جشنواره بین المللی دهوک رونمایی می شود
سنندج- ایرنا- فیلم بلند ویدیویی' بدرود آنالوگ' دومین فیلم بلند تولیدی حوزه هنری کردستان به کارگردانی هیوا امین نژاد به بخش رقابتی سومین جشنواره بین المللی فیلم 'دهوک' راه یافت.

رییس حوزه هنری کردستان روز دوشنبه در این ارتباط در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جشنواره بین المللی فیلم دهوک از یکم تا هشتم دسامبر ۲۰۱۴ در دهوک از استان های اقلیم کردستان عراق برگزار می شود.
امین مرادی گفت: فیلم بلند' بدرود آنالوگ ' با موضوعی اجتماعی داستان مردی با نام سعید است که به دلیل علاقه فراوان به سینما دوربینی تصویربرداری را خریده و به ثبت رویدادهای جاری روستا می پردازد و هر هفته این رویدادها را در مسجد روستا برای اهالی پخش می کند.
وی اظهار کرد: پیشنهاد تهیه فیلمی از مشکلات روستا جهت ارائه به مسوولان استانی از طرف دهیار روستا، سعید را درگیر مسائل مختلفی می کند.
رییس حوزه هنری کردستان گفت: تولیدات حوزه هنری استان در این جشنواره حضور خوبی داشته اند و پیش از این دو فیلم کوتاه حوزه هنری کردستان ' آخرین موسیقی شنیده نمی شود' به نویسندگی و کارگردانی هادی احمدی و 'پروانه ها' به کارگردانی عدنان زندی موفق به حضور در بخش نهایی شده اند.
مرادی با اشاره به توان و پتانسیل بالای هنرمندان کردستانی گفت: داستان این فیلم در روستای ' بیاندره ' از روستاهای شهرستان بانه تصویربرداری شده و اهالی این روستا درکنار عوامل بومی فیلم کارگردان این فیلم بلند ویدئویی را یاری داده اند.ک/۳جعبه‌ابزار