توانمند سازی روستاییان


اولويت کاري دولت ،توانمند سازي روستاييان
۱۳۹۳\۰۹\۰۶ - ۱:۰۳ PM
ارومیه / واحد مرکزی خبر /اجتماعی
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم وزیر کشور گفت:رفع مشکلات، توسعه روستاها و توانمندسازی روستاییان از اولویت های دولت به شمار می رود.
سید ابوالفضل رضوی امروز در بازدید از روستای مافی کندی سلماس افزود: وظیفه دولت این است که بستر مناسب را برای رفع محرومیت در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته ایجاد کند.
وی اضافه کرد: طرحی را برای توسعه روستاها در دستور کار داریم که در قالب این طرح، زمینه سرمایه گذاری مردم روستا در قالب شرکت های تعاونی ایجاد و دولت نیز سه برابر سرمایه این شرکت را تامین می کند.
وی اظهار کرد: این همراهی دولت در قالب تسهیلات با سود چهار درصد و بازپرداخت هشت ساله است که کارت یارانه روستاییان هم به عنوان وثیقه از آنها در برابر این تسهیلات دریافتی پذیرفته می شود.
رضوی همچنین بر حفظ بافت روستایی در کشور تاکید کرد و ادامه داد: بافت روستایی یکی از عوامل جذب گردشگر است و اگر این بافت به بافت شهری شبیه شود، انگیزه گردشگران برای روستا گردی کاهش خواهد یافت.
وی گفت: باید مقاوم سازی و بهسازی روستاها انجام گیرد اما بافت روستاها بدون تغییر بماند.
معاون توسعه روستایی ومناطق محروم وزیر کشور در این بازدید به سرمایه گذاران شرکت تعاونی روستای مافی کندی سلماس قول اعطای وام ۱۵ میلیارد ریالی داد.
روستای مافی کندی با ۱۹۴ خانوار و جمعیت ۸۵۹ نفر در ۲۵ کیلومتری سلماس قرار دارد که اکثر اهالی آن درامر مجسمه سازی فعالیت دارند و هم اکنون ۲۰۰ واحد کارگاهی دراین روستا مشغول تهیه مجسمه هستند.جعبه‌ابزار