توتاخانه


فرماندار بناب : روستای توتاخانه منطقه هدف گردشگری می شود
تبریز - ایرنا - فرماندار شهرستان بناب از تبدیل روستای توتاخانه این شهرستان به منطقه هدف گردشگری خبر داد.

ولی الله فرج الهی روز سه شنبه در نشست کارگروه گردشگری و میراث فرهنگی این شهرستان ازعزم دولت برای تکمیل زیرساخت های این منطقه برای تبدیل به روستای نمونه گردشگری خبر داد و گفت: در دنیای امروز صنعت گردشگری به عنوان منبع درآمد جوامع محسوب و در شهرستان بناب هم این صنعت می تواند شکوفا شود.
وی اظهار کرد: برای آغاز مرحله نخست عملیات اجرایی ایجاد روستای نمونه گردشگری توتاخانه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از محل منابع ملی اعتبار اختصاص یافته و بودجه خوبی برای مراحل بعدی این پروژه پیش بینی شده است.
فرج الهی لازمه تحقق تبدیل روستای توتاخانه به منطقه هدف گردشگری را همکاری و مشارکت اهالی روستا عنوان کرد و گفت: آینده بسیار خوب و درخشانی در انتظار رشد و شکوفایی این روستاست.
در ادامه این جلسه معاون عمرانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه مناطق اطراف کوه سهند به عنوان محور گردشگری منطقه باید مورد توجه قرار گیرند، گفت: روستای تاریخی توتاخانه قابلیت تبدیل به منطقه نمونه گردشگری را دارد و در این راستا بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از چندین سال قبل کارهای مقدماتی را برای عمران و آبادانی آنجا شروع کرده است.
نادر نسترن افزود: هم اکنون در استان ۱۷ روستا در نوبت تبدیل به منطقه هدف گردشگری قرار دارند، اما روستای توتاخانه نخستین روستاست که در آن منطقه هدف گردشگری اجرا می شود.
وی اعلام کرد: هدف اصلی ما در این روستا ایجاد جاذبه هایی برای جذب گردشگران بیشتر و ایجاد درآمد پایدار از محل محصولات بومی این روستا برای اهالی است و پیش بینی می شود تا پایان اسفندماه نقشه اجرایی پروژه تمام شود.
مسوول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بناب هم بر لزوم آگاه سازی و توجیه اهالی روستای توتاخانه در خصوص اهداف و برنامه های طرح تاکید کرد.
بهنام رحیم زاده همچنین از آمادگی این اداره برای اعطای تسهیلات کم بهره بانکی برای اهالی روستا جهت رونق و توسعه صنایع دستی و محصولات بومی آن روستا خبر داد.
شهرستان بناب با ۱۳۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده است.جعبه‌ابزار