جنگل های چاوونی اندیمشک


فرماندار اندیمشک گفت: هم زمان با پایان روز چهارم آتش سوزی جنگل‌های الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک، آتش‌سوزی در این جنگل‌ها کاهش و تلاش برای مهار کامل آن، ادامه دارد.
پیمان جهانگیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اندیمشک، اظهار داشت: با تلاش مسئولان محلی و فعالان زیست محیطی و با حضور تیم‌های امدادی، عملیات کنترل و مهار آتش سوزی جنگل های الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک در حال انجام است.
وی افزود: طبق پیگیری‌های صورت گرفته، آتش در محل و کانون‌های اصلی کنترل و مهار شده و تلاش برای مقابله با حوادث احتمالی و جلوگیری از وقوع مجدد آتش سوزی در جنگل‌های شهرستان اندیمشک، ادامه دارد.
فرماندار اندیمشک با بیان این که با توجه به کوهستانی بودن محل آتش‌سوزی‌های اخیر جنگل‌های اندیمشک تلاش برای کنترل و مهار آتش‌سوزی با سختی گسترده انجام شده است، عنوان کرد: آتش‌سوزی جنگل‌های الوار گرمسیری در دشت لاله نیز به میزان قابل توجهی مهار شده است.
وی گفت: به همین منظور و به دلیل بررسی محل آتش سوزی و جلوگیری از ایجاد دوباره آن، تیم ارزیابی در محل حضور داشته و یک فروند بالگرد با حضور کارشناسان، منطقه را بررسی و نتیجه اعلام می‌شود تا از آتش سوزی مجدد در جنگل‌های منطقه، جلوگیری شود.
جهانگیری بیان کرد: عملیات کنترل و مهار آتش‌سوزی در جنگل‌های الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک با حضور بیش از ۶۰۰ نیروی امدادی و سه فروند بالگرد انجام شده ‌و تا مهار کامل آتش سوزی، تیم‌های امدادی و عملیاتی در این منطقه، حاضر خواهند بود.
وی افزود: در زمینه تأمین تجهیزات و نیازهای امدادگران مشکلی وجود ندارد و تمام خدمات شهری تا مهار کامل آتش سوزی در جنگل‌های اندیمشک بسیج شده و برای حفظ محیط زیست شهرستان با تمام توان، تلاش می‌کنند.
فرماندار اندیمشک با بیان این که با توجه به گرمای هوا و کوهستانی بودن محل حادثه روند کنترل و مهار آتش‌سوزی با سختی گسترده انجام شده است، ادامه داد: وزش باد از دیگر عواملی بود که عملیات مقابله با آتش در جنگل‌ها را با مشکل مواجه کرد.
وی با اشاره به تلاش‌های نیروهای امدادی و عملیاتی و تقدیر از فعالیت‌های علاقه مندان به محیط زیست در انجام عملیات کنترل و مهار آتش‌سوزی جنگل‌های الوار گرمسیر‌ گفت: میزان خسارت وارد شده به جنگل‌های‌ الوار شهرستان، پس از بررسی‌های کارشناسی و در کم‌ترین زمان ممکن، اعلام می‌شود.جعبه‌ابزار