حاج غلام عباس جعفری


غلامعباس جعفری امروزه در بین صنعتگران و کارآفرینان ایران اسلامی، فردی شناخته شده و خوشنام است که توانسته با زحمت ،تفکر و پشتکار بعنوان یکی از قطبهای فولاد کشور مطرح باشد .
او که صنعت و سرمایه گذاری بخش خصوصی درملایر را همچون قلب و خون برای بدن لازم و ضروری میداند وهمواره برآن تاکید میکند، علیرغم کسالت جسمی ،با تمام توش و توان ،سرمایه شخصی اش را در زادگاهش ،ملایر بکارگرفته و با احداث کارخانه فولاد آلیاژی برای قریب ۳۰۰ نفر از همشهریان ایجاد اشتغال کرده و برای اشتغال و ارائه امکانات زندگی زنان بی سرپرست ،معلولان و ایتام شهر هم تلاشهایی در خور ستایش انجام داده که یقینا از مصادیق برجسته باقیات الصالحات است.
جعفری که عضویت در هیئت امنای انجمن ملایریهای مقیم تهران راهم با نیت کمک به همنوعانش پذیرفته است، همه تلاش و برنامه اش رشد وتوسعه ملایراست ،شهری که به آن افتخار میکند وبرای سربلندی اش تلاش میکند.
این صنعتگر قدیمی چندسالی است ساخت اولین شهرک فولاد خصوصی کشور را در محور ملایر _ اراک آغاز کرده و درنظر دارد درزمان ۵سال بیش از ۱۵۰ کارخانه کوچک وبزرگ مرتبط با صنعت فولاد در آن احداث وبرای ۵۰۰۰ نفر اشتغالزایی کند تابتواند روزانه ۱۰۰۰ تن فولاد به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نماید.
علیرغم حمایتهای فرماندار ونمایندگان(فعلی و قبلی) شهرستان برای سرعت بخشیدن به روند اجرایی شهرک فولاد ،متاسفانه بانکهای عامل ،که حسب مصوبه سفر دولت به استان باید بخشی از هزینه های اجرایی ،خرید تجهیزات و سرمایه در گردش این طرح عظیم صنعتی ( که میتواند چهره شهرستان را دگرگون وآنرا در ردیف قطبهای صنعتی کشور قرار دهد )را تامین نمایند هنوز اقدامی جدی بعمل نیاورده اند وکار امروز را به فردا ارجاع میدهند.
جعفری که چهارشنبه گذشته در شهرک فولاد میزبان کارگروه اشتغال شهرستان بود از متولیان ادارات گاز،آب ،برق، راه وترابری وشهرکهای صنعتی ملایر هم که باید زیرساخت مورد نیاز این شهرک را آماده میکردند گله مند بود و ازاین بابت که تجهیزات موجودش (به لحاظ کمبود سرمایه و عدم همراهی بانکها )تنها با ۲۰ درصد ظرفیت مشغول تولید است، آزرده خاطر بود و از اینکه کارگران و کارشناسانش (بدلیل بحران جهانی اقتصاد و کاهش قیمت فولاد در بازارهای دنیا )نگران آینده شغلی خود هستند سخت در تب وتاب بود.
گرچه او به مصداق "من لم یشکرالمخلوق ،لم یشکرالخالق " وبه رسم دیرینه میهمان نوازی ایرانیان ،ازهمه کسانیکه در اجرای این طرح بزرگ صنعتی یاری اش کرده اند قدردانی کرد ،اما باید بدانیم شهرک فولاد کارهای برزمین مانده زیادی دارد وهمانگونه که استاندار محترم همدان در بازدید اخیرشان از این شهرک به مسئولان اجرایی ومرتبط استان وشهرستان تاکید کردند وسیاستهای دولت خدمتگزار هم بر این منوال است :
همتی دیگر نیاز است تا کارهای شهرک براساس جدول پیش بینی حرکت کند.
نوشته شده توسط عباس بيات

رده‌های این صفحه : نخبگان روستا
جعبه‌ابزار