شهید احمد رضا بیات فرمانده گردان انصارالحسین لشگر مالک اشتر


بيست و ششم فروردين ماه ۱۳۳۷ بود كه روستاي قلعه باباخان از توابع ملاير به قدوم شهيد احمدرضا بيات منور گرديد قلب پاكش از ابتدا با عشق و محبت به ائمه طاهرين (س) مي‌تپيد و گام‌هاي حياتش در جهت خدمت به دين خدا برداشته مي‌شد. دوران تحصيلي خود را با سختي و مشقت سپري كرد و موفق به اخذ ديپلم گرديد. اما از آن پس به‌خاطر از دست دادن پدرش مجبور به توقف در همان مقطع و رسيدگي به امور معاش خانواده شد.
قيام الهي امام خميني زمينه ساز حضور جدي او در عرصه مبارزاتي شده و در اين راستا فعاليت‌هاي مؤثري عليه رژيم پهلوي به انجام رسانيد.
با پيروزي انقلاب اسلامي حركت‌هاي انقلابي‌اش را تداوم بخشيده و در نهادهاي نو بنيان انقلاب به‌خدمت مشغول گرديد. شهيد احمدرضا بيات كه مجاهدت و شهادت طلبي را از سرور و سالار خود حضرت حسين بن علي (ع) آموخته بود، شروع جنگ تحميلي را محملي براي رسيدن به قافله مجاهدان تاريخ دانسته و مشتاقانه در صف رزمندگان راه خدا قرار گرفت. او با اعزام به مناطق جنگي و حضور در خط مقدم جبهه روح بلند خود را به‌نمايش گذاشت و در آخرين نوبت هنگامي كه فرماندهي گردان مالك اشتر را برعهده داشت در تاريخ ۲۵ آبانماه ۶۱ از منطقه سومار به زيارت وجه ا... نايل گرديد.
-:-منبع:نرم افزار شهر آلاله ها.کنگره بزرگداشت سرداران امیران فرماندهان و۸۰۰۰شهید استان همدان-:-

رده‌های این صفحه : شهدای روستا
جعبه‌ابزار