صندوق توسعه ملی


آخرین موجودی صندوق توسعه ملی
نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس از وجود بیش از ۶۰ میلیارد دلار پول در صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: بیش از ۴ میلیارد دلار به مصرف نرسیده است.
به گزارش فارس، عیسی امامی امشب در آئین بزرگداشت روز شوراهای اسلامی شهر و روستا در گرگان، اظهار داشت: درگذشته به دلیل تنگناها و تنگ‌نظری‌ها در ارکان دولت نتوانستیم فرصت استثنائی را از این منابع سرشار برای کشور فراهم کنیم.
وی تصریح کرد: ۷ هزار میلیارد تومان فرصت اوراق مشارکت در مدیریت شهری وجود دارد که می‌توان استفاده موثری ایجاد کرد. به گفته امامی، ۳۵ میلیارد دلار فرصت فاینانس در کشور وجود دارد که دولت و بخش خصوصی می‌تواند استفاده بهینه‌ای از آن داشته باشد.
۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در جامعه سرگردان است
نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با عزم ملی و روحیه جهادی باید فرصت را برای کسانی که در بخش اقتصادی فعال هستند فراهم کرد و دستگاه‌های اجرایی نیز باید در این راستا آماده باشند و از فرصت‌ها استفاده کنند.
امامی با بیان اینکه ۵۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در جامعه سرگردان است، یادآور شد: نقدینگی باید در جامعه مدیریت شود چراکه این منابع علاوه بر اینکه باعث ارزش افزوده و بهره‌وری می‌شوند فرصت‌های شغلی را در جامعه ایجاد می‌کنند و با تحول در این بخش‌ها هزینه‌های کمتری در زمینه آسیب‌های اجتماعی می‌توان پرداخت کرد.
وی با بیان اینکه در بودجه سنواتی سال ۱۳۹۳ فرصت استثنائی ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: این فرصت به لحاظ احکام، تنوع در تأمین منابع و توازن منطقه‌ای دیده شده است لذا اگر برنامه‌ریزی درست و اطلاعات به هنگام در برنامه‌ریزی مدنظر قرار بگیرد به هدف مطلوب خواهیم رسید.
باید یک دفاع مقدس اقتصادی در کشور شکل بگیرد
نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: ردیف‌های خوبی در برخی تعریف‌ها وجود دارد که اگر هوشمندانه برخورد شود می‌توانیم سهم‌مان را افزایش دهیم به طوریکه ماده ۱۸۰ قانون پنجم توسعه را برای اولین بار صددرصدی کردیم.
امامی با تأکید بر اینکه مردمی کردن اقتصاد و اقتصادی کردن مردم تنها راه چاره‌جویی اقتصاد کشور است، بیان داشت: برای بهبود وضعیت اقتصاد کشور باید یک دفاع مقدس اقتصادی شکل بگیرد و مردان جهادی با تفکر اقتصادی میدان‌دار عرصه شوند و برای اینکه این حرکت محقق شود حتما باید نهضت فرهنگی به راه بیفتد. وی ادامه داد: باید اقتصاد کشور را درون‌زا کنیم و از منابع غنی که در کشور در زمینه سرمایه‌های نیروی انسانی، عزم و اراده جمعی وجود دارد به خوبی استفاده کنیم.جعبه‌ابزار