طارق


روستای طارق شهر شوسف - شهرستان نهبندان - استان خراسان جنوبی
روستای زیبا، ییلاقی، شهیدپرور و تاريخي طارق در شمال غربی شهر ییلاقی شوسف از توابع شهرستان نهبندان(جنوبی ترین شهرستان استان خراسان جنوبی) واقع شده است.
روستای طارق با نام اولیه خود یعنی طاق به معنای تک، بی نظیر، بی مانند و بی همتا روزگاری بر این منطقه خودنمایی می کرده است وحال که به مرور زمان به طارق به معنای ستاره تغییر اسم داده است نیز همچنان در منطقه خودنمایی می کند.
قابل ذکر است روستای طارق با اهدا ۱۱ شهید، بیشترین شهید را در سطح شهرستان نهبندان در راه دفاع از اسلام و ناموس وطنی خود داده است و به این دلیل به عنوان قطب شهادت شهرستان نهبندان شناخته می شود.
زیارتگاه شیخ ابراهیم ادهم در داخل روستا و چشمه پریان که زیارتگاه دیگری است در نزدیکی این روستا واقع شده است.
در اطراف روستای طارق آبادی های بی نظیری چون گیدر و ..... وجود دارد.
لطفا براي ارتقاء و بهتر شدن وبلاگ نظر بدين، در ضمن دوستان هم روستايي و هم شهری اگر مطلب يا عكسي دارند به ايميل بنده vahidok۲۰۰۵@gmail.com بفرستند تا با نام خودشون در وبلاگ ثبت بشه.
اگر عزيزان هم‌روستايي يا هم‌شهري وبلاگ يا وبسايتي دارند مي‌توانند درخواست خود را مبني بر درج وبلاگ يا وبسايتشان در ستون پيوندهاي وبلاگ در قسمت نظرات بيان كنند تا در اسرع وقت در وبلاگ طارق ۲۰۱۰ ثبت گردد.
طارقي‌هايي كه تنها به دنبال مطالب مربوط به طارق هستند مي‌توانند به قسمت موضوعات واقع در سمت راست وبلاگ(پايين ستون درباره وبلاگ) مراجعه كنند.
با تشكر، وحيد بخشي کوچیک تمام هم روستایی‌ها و هم شهری‌ها.
[۱]    جعبه‌ابزار