طرح بوم گردی و توسعه گردشگری روستایی شهرستان تالش


طرح بوم گردی و توسعه گردشگری روستایی شهرستان تالش
انتخاب ۴۵ روستا در تالش برای اجرای طرح بوم گردی
آستارا - ایرنا - معاون امور سیاسی و اجتماعی فرماندار تالش از انتخاب ۴۵ روستا در مناطق کوهستانی و جلگه ای این شهرستان، برای اجرای طرح بوم گردی و توسعه گردشگری روستایی خبر داد.
به گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا ، سید جلال سید محمدی در نخستین جلسه ستاد طرح بوم گردی در فرمانداری تالش گفت: اجرای این طرح فرصت های مناسبی برای توسعه صنعت گردشگری در تالش فراهم خواهد آورد و با احیای آداب و رسوم محلی، در معرفی فرهنگ اصیل و بومی تالشان موثر خواهد بود.
وی افزود: سنت ها و آیین های فرهنگی تالش مانند میراث بزرگ معنوی از ظرفیت بالایی برخوردار است و در صورت توجه و استفاده درست از آن، باعث رونق و توسعه گردشگری بومی و محلی خواهد شد.
وی از بخشداران خواست، تسهیلات طرح بوم گردی را به افراد علاقه مند سوق دهند و ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نظام مهندسی در حمایت از مجریان بوم گردی از رویه های اداری و کاغذبازی های مرسوم صرف نظر کنند.
سید محمدی به منظور توجیه مراحل مختلف طرح و حمایت از متقاضیان اجرای آن، بخشداران را به تشکیل کمیته فرعی بوم گردی در بخش ها توصیه کرد.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد و جاذبه های گردشگری روستاهای آن، سالانه هزاران گردشگر را به خود جذب می کند.
خبرنگار: سید جلال سید محمدی••انتشار دهنده: باباییجعبه‌ابزار