جشنواره بازی‌های بومی و محلی در ورامین


رئیس اداره ورزش و جوانان ورامین:
جشنواره بازی‌های بومی و محلی در ورامین برگزار می‌شود
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین از برگزاری جشنواره بازی‌های بومی و محلی استان تهران در روستای ظغان بخش جواد آباد شهرستان ورامین خبر داد.
مجید بذرافشان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ا ستان تهران، اظهار داشت: بخش عظیمی از اقتصاد کشور مرهون زحمات روستانشینان و عشایر در عرصه‌های کشاورزی و دامداری است، که خدمت‌رسانی و آماده‌سازی زیرساخت‌های لازم برای توسعه روستا را ضروری می‌کند.
وی افزود: رشد و توسعه سالن‌های ورزشی و کشف استعدادهای بالقوه در رشته‌های مختلف ورزشی از اولویت‌های دولت تدبیر و امید در حوزه ورزش روستایی است و اداره ورزش و جوانان ورامین با فعال کردن هیئت ورزش‌های روستایی و عشایری گامی مهمی در این راستا برداشته است.
رئیس اداره ورزش و جوانان ورامین گفت: در همین راستا نخستین جشنواره فرهنگی ورزشی استانی با محوریت روستا با حمایت اداره ورزش و جوانان، جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات، فرمانداری ورامین، اداره صنعت و معدن، شهرداری و شورای شهر جوادآباد، بخشداری جوادآباد و سایر نهادهای مربوطه در روستای طغان از توابع بخش جوادآباد شهرستان ورامین برگزار می‌شود.
وی تأکید کرد: هم‌چنین برای معرفی دستاوردها و ارج نهادن به تلاش‌ها و زحمات روستائیان و عشایر استان تهران و شهرستان ورامین نمایشگاهی با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در محل برگزاری جشنواره برگزار می‌شود.
بذرافشان افزود: در این جشنواره برنامه‌های مختلفی ازجمله مسابقات اسب‌سواری ، طناب‌کشی و دو و میدانی و سایر ب ازی‌های بومی محلی و عشایری استان تهران اجرا خواهد شد و در نمایشگاه روستائیان و عشایر نیز صنایع‌دستی، قالیبافی، کشاورزی، دام‌پروری و غذایی به نمایش گذاشته می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: در راستای افزایش سرانه ورزشی روستایی در شهرستان ورامین نخستین خانه ورزش روستایی استان تهران در روستای طغان بخش جوادآباد ورامین با حضور مسئولان کشوری و شهرستان ورامین افتتاح می‌شود.جعبه‌ابزار