جشنواره بازی های بومی و محلی


دومین جشنواره بازیهای بومی ومحلی در پیرسهراب چابهار برگزار می شود
چابهار – ایرنا - رییس هیات ورزش های سنتی و بازی های بومی و محلی شهرستان چابهار گفت: بزودی بازی های بومی و محلی روستاییان دهستان پیر سهراب از توابع بخش مرکزی شهرستان چابهار در روستای اورکی برگزار می شود.

ˈ محمد امین سادهˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، هدف از برگزاری این بازی ها را احیای ورزش های سنتی و بومی محلی عنوان کرد و افزود: توجه به این ورزش ها موجب انتقال فرهنگ و خرده فرهنگ های نسل قدیم به جدید خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: با برگزاری جشنواره های بومی و محلی می توانیم این ورزش ها را در بین روستاییان نهادینه کنیم و نشاط و شادابی را در جامعه ترویج دهیم.
دبیر دومین جشنواره بومی محلی از آمادگی کامل روستاییان دهستان پیر سهراب برای برگزاری این جشنواره خبرداد و گفت: مقدمات کار در روستای اورکی با همکاری شورای اسلامی روستا فراهم شده است.
ˈ نظیر راه برˈ با اشاره به اینکه نخستین جشنواره ورزش های سنتی و بازی های محلی شهرستان چابهار در سال ۱۳۹۰برگزار شده است افزود: برگزاری جشنواره بازی های بومی و محلی باعث دوستی و همدلی بیشتر روستاییان شده و انسجام اقوام و خود باوری و اعتماد به نفس آنان را بیشتر می کند.
وی بیان کرد: توجه ویژه به زیر ساخت های ورزشی روستایی، باعث تقویت روحیه همدلی و وحدت روستاییان خواهد شد.
دبیر دومین جشنواره بازیهای بومی محلی، همکاری دهیاران و شوراهای روستا را در برگزاری چنین جشنواره هایی از ضروریات دانست و اظهار امیدواری کرد: این جشنواره در بخش ها و روستاهای دیگر شهرستان نیز برگزار شود تا نشاط و شادمانی را برای روستاییان فراهم کنیم.
وی گفت: این مسابقات در رشته های هفت سنگ ، کپگی ، هیلاری ، کبدی وچند رشته دیگر برگزار خواهد شد.جعبه‌ابزار