جشنواره بزرگ غذاهای سنتی محلی


گزارش مهر/
پنجمین جشنواره بزرگ غذاهای سنتی محلی در ساحل مال خلیفه برگزار شد
شناسهٔ خبر: ۲۵۲۵۴۵۸پنجشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۱
استانها > بوشهر
گناوه - پنجمین جشنواره بزرگ غذا های سنتی محلی با حضور گسترده گردشگران و مردم شهرستان گناوه در ساحل مال خلیفه برگزار شد.
به گزارش خبرنگار مهر، روستای مال خلیفه از توابع بخش مرکزی شهرستان گناوه و در فاصله ۵۰۰ متری از شهر گناوه مرکز این شهرستان قرار دارد.
هر ساله در ایام نوروز شمار زیادی از گردشگران به این روستای گناوه که تقریبا چسبیده به شهر گناوه است، سفر می‌کنند و از ساحل کم نظیر صخره ای و ماسه ای آن لذت می برند.
در حال حاضر خور کوچکی به نام خور مرده شور بین این روستا و شهر گناوه قرار دارد که امید است با احداث پل خور مرده شور و امتداد بولوار خلیج فارس به موازات ساحل این روستا تا ساحل روستای مال قال قائد تحول شگرفی در حوزه گردشگری سواحل شمالی شهرستان گناوه رخ دهد.
هر ساله در طول تعطیلات نوروز برنامه‌های مختلف فرهنگی در ساحل این روستا توسط شورای اسلامی و دهیاری آن برگزار می‌شود که از جمله آنها می‌توان به پنجمین جشنواره غذاهای سنتی محلی در ساحل آن اشاره کرد.
متاسفانه راه دسترسی این روستا نیز به ساحل خاکی است و گردشگران و اهالی شهرستان برای رسیدن به ساحل باید از این راه خاکی عبور کنند که مسئولان باید به سرعت در صدد احداث راه دسترسی این روستا به ساحل باشند؛ راهی که طول آن شاید ۶۰۰ - ۷۰۰ متر باشد.
ایجاد برخی زیرساخت های گردشگری در ساحل این روستا می تواند به توسعه گردشگری در این روستای زیبای ساحلی شهرستان گناوه کمک شایانی کند.
رقابت ۹۱ نفر در جشنواره غذاهای محلی
رییس شورای اسلامی روستای مال خلیفه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جشنواره غذاهای محلی مال خلیفه اظهار داشت: این جشنواره پنجمین جشنواره غذا های سنتی محلی است که در طول ایام نوروز در ساحل روستای مال خلیفه برگزار می شود.
احمد فتوت با اشاره به پیشرو بودن این جشنواره در نوع خود در شهرستان گناوه گفت: در این جشنواره زیبا ۹۱ شرکت کننده با هم به رقابت پرداختند.
فتوت بیان داشت: غذاهای پنجمین جشنواره غذاهای سنتی محلی روستای مال خلیفه به صورت درجه یک و درجه دو و درجه سه از طریق یکی از سر آشپز های بر جسته گناوه انتخاب شدند.
افزایش چشمگیر بازدیدکنندگان در پنجمین جشنواره
دهیار روستای مال خلیفه نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: علاوه بر گردشگران نوروزی و اهالی شهرستان گناوه، نوروزی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان گناوه و امیری بخشدار مرکزی گناوه نیز از این جشنواره دیدن کردند.
مراد منوچهری ضمن تقدیر از مسئوولان نیروی انتظامی و گروه مقاومت شهید بهرسی برای تامین نظم جشنواره گفت: امسال این جشنواره هم از نظر شرکت کنندگان و هم از نظر بازدید کنندگان با افزایش چشمگیری رو به رو شد.جعبه‌ابزار