جشنواره روستاهای دوستدار کتاب استان یزد


ضور استان یزد با یک نماینده در مرحله نهایی جشنواره روستاهای دوستدار کتاب
خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: روستای «ابراهیم آباد» استان یزد موفق به حضور در مرحله نهایی جشنواره روستاهای دوستدار کتاب شد.
علی غیاثی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب در گفتگو با خبرنگار شبستان گفت: روستای « ابراهیم آباد» استان یزد موفق به راهیابی به مرحله نهایی این جشنواره شده است.

وی با بیان اینکه ۴۹۳ روستای کشور طرح هایی خود را برای شرکت در این جشنواره ارسال کرده اند افزود: در مجموع ۸۷۷ طرح به دبیرخانه کشوری این جشنواره ارسال شده است.

غیاثی اضافه کرد: پس از ارزیابی آثار ارسالی ۶۳ روستا به مرحله نیمه نهایی و سپس ۲۰ روستا به مرحله نهایی این جشنواره راه پیدا کرده اند.

وی اظهار داشت: از استان یزد نیز ۱۱۹ اثر از ۴۶ روستا در این جشنواره شرکت کرده بودند که روستای «ابراهیم آباد» موفق به راهیابی به مرحله نهایی این جشنواره شده است.

غیاثی با بیان اینکه در ابتدا قرار بود از پنج روستای برتر تجلیل شود گفت: با موافقت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تعداد روستاهای منتخب از پنج روستا به ۱۰ روستا افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: به روستاهای برتر نخستین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب مبلغ ۱۰ میلیون تومان کتاب اعطا و همچنین دستگاه‌هایی چون وزارت كشور، كانون‌های فرهنگی هنری مساجد و بانك آینده نیز هدایایی به برگزیدگان اهدا می کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: مراسم پایانی نخستین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و همچنین اولین دوره طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران به طور همزمان روز شنبه ۲ اسفند در سالن همایش‌های کتابخانه ملی برگزار می‌شود.جعبه‌ابزار