جشنواره ملی روستا گردی


جشنواره ملی روستاگردی
علاقه مندان شرکت در جشنواره ملی روستا گردی درمنطقه گردشگری یاسه چاه چهارمحال و بختیاری برای نامنویسی تا ۳۱ شهریور مهلت دارند .
معاون گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت : علاقه مندان از سراسر کشور برای نامنویسی به نشانی اینترنتی www.miraschb.ir مراجعه کنند.
آقای صادقی افزود : این جشنواره در قالب تورهای عکاسی ، خبرنگاری ، نقاشان حرفه ای و تشکل های مردم نهاد برگزار می شود.
صادقی با اشاره به محدود بودن ظرفیت پذیرش گفت: عکاسان و خبرنگاران می توانند از طریق حوزه هنری،ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ، خانه عکاسان و خانه مطبوعات معرفی شوند.
او معرفی توانمندی های اقتصادی روستاها در زمینه گردشگری و جاذبه های توریستی و طبیعی چهارمحال و بختیاری را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد و گفت : در این جشنواره برنامه های جانبی بسیاری از جمله نمایشگاه محصولات باغی ، غذای محلی در خانه های روستایی ، اکو موزه خانه های روستایی ، قایقرانی ، آیین باران خواهی ، گردو چینی و بازی های محلی هم برگزار می شود .
جشنواره ملی روستا گردی امسال از دهم تا ۱۲ مهر بمناسبت گرامیداشت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری با شعار« گردشگری و آب ،حفاظت از آینده مشترک» در روستای هدف گردشگری ایران quotation mark یاسه چاه quotation mark چهارمحال و بختیاری برگزار می شود.
این روستای ۸۵۰ نفری واقع در حاشیه رودخانه زاینده رود در فاصله ۶۰ کیلومتری شهرکرد همه ساله گردشگران داخلی و خارجی زیادی را پذیراستجعبه‌ابزار