جشن برق‌دار شدن تمامی روستاهای نوشهر


جشن برق‌دار شدن تمامی روستاهای نوشهر برگزار می‌شود
فرماندار نوشهر گفت: همزمان با ایام‌الله دهه فجر جشن برق‌دار شدن تمامی روستاهای نوشهر با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در کجور برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، محمدعلی قمی اویلی ‌شب گذشته در نخستین جلسه ستاد گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر در شهرستان نوشهر با حضور مسئولان شهرستانی، بخش مرکزی و کجور، در فرمانداری نوشهر برگزار شد از برگزاری جشن برق‌دار شدن تمامی روستاهای نوشهر در دهه فجر خبر داد.
وی افزود: جشن برق‌دار شدن آخرین روستا در حوزه شهرستان نوشهر که در بخش کجور واقع شده است در دهه فجر با حضور مسئولان و مقامات استانی در روستای "کهنه‌ده" برگزار می‌شود و بدین ترتیب با برق‌دار شدن این روستا، جشن پایان برق‌دار شدن تمامی روستاهای‌ شهرستان نوشهر در بخش مرکزی و بخش کجور که به برکت انقلاب اسلامی صورت گرفته است، اعلام می‌شود.
فرماندار نوشهر بر هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن ویژه برنامه‌های دهه فجر در شهرستان نوشهر تاکید کرد و افزود: نهاد‌هایی مانند کمیته امداد، حساب ۱۰۰ امام (ره) در شهرستان نوشهر و بهزیستی که مولود انقلاب اسلامی هستند به همراه خدمات‌شان ‌در ایام‌ دهه مبارک فجر برای مردم معرفی شود.
وی به عملکرد حساب ۱۰۰ امام (ره) در شهرستان نوشهر اشاره کرد و گفت: بسیاری از بی‌سرپناهان از این طریق دارای سرپناه و خانه شدند و برنامه‌های بسیار خوبی هم در ادامه فعالیت‌های حساب ۱۰۰ امام (ره) در شهرستان نوشهر در دست اقدام است.
قمی اویلی درباره برگزاری مراسم بانک الله‌اکبر در ساعت ۲۱ شامگاه ۲۱ بهمن اظهار کرد: این برنامه به صورت یکپارچه، منسجم و با عظمت در مسجد جامع و دیگر مساجد شهرستان نوشهر برگزار می‌شود.
وی گفت: بخشداران، شوراها و دهیاران روستاها، ستاد گرامیداشت دهه مبارک فجر را در روستاهای بخش مرکزی و کجور فعال کنند و هر روستا باید یک ستاد داشته باشد.
فرماندار نوشهر اظهار کرد: در دوران منحوس شاهنشاهی و پهلوی، هویت و سرمایه‌های ملی و انقلابی ایران به واسطه دست نشاندگی و وابستگی سیاسی رژیم پهلوی به دولت‌های غربی، به تاراج رفت.
وی افزود: در برخی کتاب‌ها که حتی نزدیکان خاندان پهلوی می‌نویسند مشاهده می‌شود که نمی‌توانند بسیاری از حقایق را کتمان کنند.
قمی اویلی با بیان اینکه شاه به دولت‌های غربی وابستگی داشت و سیاست‌های غربی‌ها در کشور اعمال می‌شد، گفت: دوران پهلوی اول و قاجار و دیگر سلاطین، به مردم و منابع و سرمایه‌های انسانی و ملی بی‌توجهی می‌شد.
وی تصریح کرد: نهضت امام (ره) با آرمان‌های او برای اینکه رژیم شاه نباید وابسته به آمریکا و قوانین آمریکایی باشد و آن را در کشور جاری نکند، شکل گرفت.
فرماندار نوشهر با اشاره به اینکه اجرای قوانین الهی از اهداف امام (ره) بود، خاطرنشان کرد: رژیم پهلوی افراد انقلابی زیادی را یا به زندان انداخت و یا به شهادت رساند، اما انقلابیون، این نهضت را به مرحله‌ای رساندند که شاه مجبور به ترک کشور شد.
وی عنوان کرد: پیام انقلاب ما را غربی‌ها زودتر دریافت کردند و آن اینکه شاه را در سرزمین خود جای ندهند و سرگردانی و بی‌خانمانی شاه در دیگر کشورها بیانگر دریافت پیام امام خمینی بود.
نماینده عالی دولت در شهرستان نوشهر با بیان اینکه سیل خروشان مردم در راستای کلمه لا اله الا الله قدم نهادند و این نهضت به پیروزی رسید، گفت: وظیفه ستاد دهه فجر شهرستان نوشهر باید پاسداشت از نگاه و تفکر و زنده نگه داشتن آرمان‌های امام (ره) باشد.
وی اظهار کرد: اندیشه و بصیرت امام (ره) در جهت استکبارستیزی و اجرای قوانین الهی و در مسیر ولایت فقیه حرکت کردن و نیز اجرای حاکمیت دینی یا تقویت آن در جامعه بود.
فرماندار نوشهر با اشاره به شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی گفت: استقلال در عرصه های نظامی، سیاسی، اجتماعی و... بود و آزادی در راستای فرمان الهی و سیره و هدایت نبوی، معنوی و بندگی خدا و همچنین جمهوریت هم، نقش و تاثیر مردم بود که در طول ۳۶ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی به شایستگی آن را به نمایش گذاشتند و مردم در نهضت امام (ره) جایگاه بالایی دارند، یادآور شد: نقش مردم در روز ۲۲ بهمن ۵۷ و زمانی که به استقبال امام رفتند، دفاع مقدس و ۱۴ خرداد ۶۸ و نیز حماسه ۹ دی نشان از حضور مردم در صحنه های مختلف انقلاب در حمایت از آرمان‌های انقلاب و ولایت به اثبات رسید.
قمی اویلی افزود: در دهه فجر، نام و اندیشه امام (ره) نشان داده شود و دستاوردهای انقلاب به خوبی تبیین شود.
وی ادامه داد: در دهه فجر باید خصومت و دشمنی‌هایی که به انقلاب صورت می‌گیرد برای مردم بازگو شود.
فرماندار نوشهر گفت: در دهه فجر روحیه استکبارستیزی برای دانش‌آموزان بیش از پیش بازگو و نهادینه و آنچه در جهت انقلاب روی داد بازگو شود و امید به آینده، نشاط بخشی و سرزندگی در جامعه بیشتر ایجاد شود.
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=۱۳۹۳۱۰۲۴۰۰۱۵۷۵#sthash.۶m۳ue۱ng.dpufجعبه‌ابزار