جشن گردو


جشن گردو در خراسان شمالی
بجنورد - ایرنا - سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از برنامه برپایی ˈجشنواره گردوˈ در روستای گردشگری ˈاسپیدانˈ شهرستان بجنورد در مهر ماه آتی خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه این اداره کل ˈعیسی نوراللهیˈ هدف این جشنواره را معرفی روستای هدف گردشگری خراسان شمالی ، نحوه صحیح باغبانی و تولید محصولات مرغوب، جذب گردشگر و رونق اقتصادی منطقه اعلام کرد.
وی ساخت سکو، آلاچیق، مشارکت در طرح هادی روستا، ساخت ۱۲ چشمه سرویس بهداشتی، نصب تابلوی راهنمای امامزاده روستا، برگزاری تورهای گردشگری برای معرفی روستاها و ایجاد توقفگاه در منطقه ˈآبشار هنرورˈ را از دیگر اقدامات برای برپایی جشنواره گردو برشمرد.
او نصب تابلوهای راهنما در مسیر روستای اسپیدان را از دیگر اولویتها برای فراهم کردن شرایط برپایی جشنواره گردو ذکر و بیان کرد: نصب تابلوهای راهنمای در مسیر این روستا به زودی انجام خواهد شد.
روستای توریستی اسپیدان در ۴۵ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد با بافت پلکانی در دامنه کوه قرار گرفته است.
آبشارهای هنرور و بارگاه، غار خزانه هنرور، مقبره حاج آخوند و آرامگاه امامزاده محمدبن باقربن موسی بن جعفر(ع) از جاذبه های این منطقه است.
تولیدات باغی روستای گردشگری اسپیدان کشمش، بادام و گردو است.
این روستا با سه هزار و ۲۰۰ نفر جمعیت از توابع بخش ˈحصار و گرمخانˈ شهرستان بجنورد و جزو روستاهای هدف گردشگری در استان خراسان شمالی است.جعبه‌ابزار