قوانین شوراهای شهر و روستا


رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس:
قوانین شوراهای شهر و روستا در حال اصلاح و بازنگری است
خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: در این قوانین شوراهای شهر و روستا در حال اصلاح و بازنگری است تا جایگاه‌ واقعی خود را پیدا کنند.
نسخه قابل چاپ
به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، امیر خجسته ظهر امروز در شورای اداری شهرستان همدان که با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در سالن شهید آوینی این شهر برگزار شد، اظهار داشت: تنها راه نجات کشور در گرو اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و با توجه به اتحاد و وحدتی وجود دارد همدان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور می‌تواند مطرح باشد و الگوئی برای سایر استان‌ها است.
وی با بیان اینکه اصل ۴۴ قانون اساسی در استان همدان اجرایی شده است، افزود: ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذار در همدان جذب شده است و همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه در همایش سرمایه‌گذاری استان همدان جذب شد.
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: در استان همدان وحدت و همدلی شکوفا شده است و مردم لذت خدمات نظام و مردم را می‌چشند.
وی شوراهای اسلامی شهر و روستا را به عنوان پارلمان‌های محلی و شهری در مجلس برشمرد و گفت: در کمیسون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی قوانین شوراهای شهر و روستا در حال اصلاح و بازنگری است.
خجسته عنوان کرد: قوانین وظایف و انتخابات شوراهای شهر و روستا تفکیک شده است تا این پارلمان‌های شهری و روستایی نیز جایگاه‌ واقعی خود را پیدا کنند و وظایف آنها مشخص شود.
وی تأکید کرد: وضع قوانین قدرت شوراهای شهر و روستا را بیشتر می‌کند و مردم سالاری دینی محقق می‌شود و با مشخص شدن جایگاه‌ها دهیاری‌ها آنها نیز از سرگردانی خارج می‌شوند.
به گزارش تسنیم، در شورای اداری شهرستان همدان، چند نفر از مدیران دستگاه‌های اجرایی با حضور حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تقدیر شد.جعبه‌ابزار