ویکی روستا


ویکی روستا به دنبال ساماندهی دانشنامه ای پویا در حوزه روستا و توسعه همه جانبه فرهنگی، مذهبی، اجتماعی و اقتصادی مناطق روستایی بر پایه مشارکت طلاب حوزه های علمیه، اساتید دانشگاهی و پژوهشگران ، دانش آموختگان و دانشجویان، مدیران اجرایی و به ویژه مردم عزیزی که به هر واسطه ای به روستا و مردم روستا علاقه مند می باشند.


مقدمه[ویرایش]

در این سامانه از تجربیات ارزشمند گذشته گان به ویژه نهادهای انقلابی مانند جهاد سازندگی خواهیم آموخت و با مدل های علمی و تجربیات سایر کشور ها و الگوی های ملی و بین المللی سعی در چاره اندیشی برای ارائه مدل توسعه ای محلی منطقه ای برای رشد و پیشرفت و توسعه عدالت در مناطق روستایی و محلی را خواهیم داشت.
آنچه به نظر می رسد در مرحله نخست معرفی مناطق مختلف جغرافیایی است و آشنایی مخاطبین سایت با توانمندی های انسانی،طبیعی و محیط زیست، جاذبه های گردشگری ، ظرفیت های اقتصادی و زیر ساخت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است. پس انتظار است که داده های و اطلاعات صحیح و کامل از هر منطقه با همکاری اعضای سایت ارائه شود.
طبیعی که مشکلات مختلفی در سطوح گوناگون در مناطق برای رسیدن به سطح مطلوب توسعه وجود دارد و در بخشی از این برنامه این نکات توسط افرادی و مراکزی که در روستا با مردم روستایی و مشکلات آنها در ارتباط هستند مانند دهیار ، معلم روستا ، روحانی روستا و مبلغین دینی، پزشک روستا ، گروه های جهادی ، جوانان روستایی که قریب به اتفاق آنها دارای توانمندی های ویژه و برخی نیز علی رغم سکونت در شهر ها و مشاغل گوناگون به روستا و گذشته خود علاقه مند هستند و در تلاش برای رفع موانع توسعه آن می باشند؛ همه و همه و همه با هم به ارائه این مشکلات و تلاش و تساعی برای همفکری در راه حل و مدل های توسعه مبتنی به رشد و عدالت را ارائه نماییم.

عضويت در سايت[ویرایش]

شما مي توانيد در اين قسمت عضو سایت ويكي روستا شويد.

فهرست موضوعی[ویرایش]


← مفاهیم توسعه روستایی
مفاهیم توسعه روستایی ؛ علمی و آموزشی،اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، مذهبی

← دانشگاه ها و مراکز پژوهشی
دانشگاه ها و مراکز پژوهشی

← جهاد سازندگی و گروه های جهادی
جهاد سازندگی و اردو های جهادی

← رسانه های روستایی
رسانه های روستایی و وبلاگ های روستایی

← نهادهای عمومی و سازمان های دولتی
دستگاه ها و سازمان های دولتی و نهادهای عمومی

← حوزه های علمیه و مراکز دینی
حوزه های علمیه

← نخبگان روستا
جوانان روستا و سازمان های مردم نهاد
نخبگان و فعالین روستا

الگوها و تجربیات[ویرایش]

الگوها و تجربیات

بازار محصولات کشاورزی[ویرایش]

صفحه تبلیغات شما
Review wikiroosta.ir on alexa.comجعبه‌ابزار