پایگاه کتابخانه دیجیتال نور


پايگاه کتابخانه ديجيتال نور (www.noorlib.ir) وابسته به مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي(نور) در سال ۱۳۸۵ و با هدف دسترسي شما به کتاب ها و منابع در موضوعاتي همچون: علوم قرآن و تفسير، علوم حديث، تاريخ، فقه و حقوق، اصول، اخلاق و عرفان، فلسفه، جامع شناسي و... راه اندازي شده است.
اين پايگاه داراي قابليت هاي منحصر به فرد پژوهشي مي باشد. شما نيز مي توانيد با عضويت در اين پايگاه به صورت به مطالعه کتابهاي مورد علاقه خودتان بپردازيد و چنانچه عضو پايگاه مجلات تخصصي نور(نورمگز ) باشيد با همان نام کاربري و رمز عبور مي توانيد از کتابخانه ديجيتال نور بهره ببريد.کتابخانه ديجيتال نور هم اکنون بيش ار ۶۲۵۰ عنوان مشتمل بر حدود ۱۳۰۰۰ جلد کتاب مي باشد که روزانه بر تعداد کتاب هاي آن افزوده مي شود.


تغییرات و تحولات ايجاد شده[ویرایش]

۱. افزايش تعداد کتاب هاي پايگاه از ۹۵۰۰ جلد به ۱۳۰۰۰ جلد کتاب
۲. طرح گرافيکي جديد و منظم پايگاه
۳. مرتب کردن ليست نويسندگان بر اساس مستند مشاهير
۴. افزودن اطلاعات درباره کتاب
۵. به روز رساني اطلاعات موجود در متن کتابها و پاورقي ها
۶. روان سازي کارکرد پايگاه و رفع اشکالات ارسالي کاربران

برنامه هاي آینده پايگاه[ویرایش]

پايگاه کتابخانه ديجيتال گام هاي بلندي را پيش روي خود مي بيند و در نظر دارد با همدلي و همراهي شما کاربران جايگاه ويژه اي در بين پايگاه هاي کتابخانه ای کشور و جهان اسلام پيدا نمايد. اين طرح ها که بخشي از آن توسط شما به پايگاه ارسال مي شود گام به گام در اين نسخه و نسخه بعدی پايگاه پياده سازي خواهد شد؛ که از جمله آن می توان به موارد زير اشاره نمود:
۱. طراحي نسخه دو پايگاه و بهينه سازي هرچه بهتر پايگاه
۲. بهينه سازي قفسه شخصي و امکان دريافت خروجي توسط کاربران
۳. بهينه سازي نمايش متن کتاب و ابزارهاي پژوهشی آن
۴. اصلاح اطلاعات کتاب شناسي
۵. راه اندازي نسخه عربي پايگاه
۶. ارتباط منسجم با کاربران پايگاه

کسب نشان زرّين و لوح افتخار برترين پايگاه کتابخانه اي کشور[ویرایش]

با تلاش هاي خستگي ناپذير و مداوم گروه پايگاه کتابخانه ديجيتالِ مرکز تحقيقات کامپيوتري علوم اسلامي نور در ايجاد بستر لازم در جهت تسهيل دسترسي کاربران به منابع و کتب، اين پايگاه توانست در سال ۹۱ در ششمين جشنواره و نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتال (آبان ۹۱) براي نخستين بار حائز کسب نشان زرّين و لوح افتخار برترين پايگاه کتابخانه اي کشور گردد.شما نيز مي توانيد با ارسال اشکال و نظر و همچنين معرفي پايگاه در وبلاگ ها و وب سايت خودتان ياري دهنده ما در اين راه پر خير و برکت جهت رشد و ارتقای علمی کشور باشيد.ثبت نام در پايگاهراهنماي استفاده از پايگاهوبلاگ پايگاهارتباط با ما

نشانی[ویرایش]

قم ، بلوار جمهوری اسلامی ، بین کوچه ۴ – ۶ ، ساختمان نور ، مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی، معاونت پژوهش، بخش پایگاه ها، پایگاه کتابخانه دیجیتال نور
آدرس پست الکترونیک :
صندوق پستی :
دورنگار :
تلفن امور کاربران :
info@noorlib.ir۳۸۵۷ - ۳۷۱۸۵۳۲۱۲۰۳۰۷ –
۰۲۵۳۲۹۳۶۲۷۱-۰۲۵
پايگاه کتابخانه ديجيتال نورپایگاه نور سافت
www.noorshop.com
www.noorlib.ir
www.noorsoft.org
ايميل امور كاربران
Support@Noorsoft.orgجعبه‌ابزار