اونار


اردبیل؛
اونار یکی از روستاهای تاریخی کشور
فرماندار مشگین شهر گفت: روستای اونار یکی از روستاهای تاریخی کشور است که آثار فرهنگی و تاریخی در این روستا مربوط به اوایل اسلام و دوران معاصر می شود.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اردبیل؛ روستای اونار در۲۰کیلومتری شرق مشگین شهر از توابع بخش لاهرود قرار گرفته است و قبرستان این روستای تاریخی وسنگ قبر های این قبرستان در اشکال و خطوط مختلف است.
درصورت ساماندهی قبرستان روستای اونار و جمع آوری سنگ قبر و کتیبه های پراکنده این قبرستان می تواند این محل را به موزه تاریخی تبدیل کرد.
آثار تاریخی موجود در روستای اونار شامل قلعه بربر وامام زاده های مدخل روستا است ویک منطقه ناب توریستی وگردشگری در استان اردبیل است.
درخت چنار روستای اونار قدمتی هزار و۲۰۰ساله دارد
به گفته کارشناسان تاریخی قدمت درخت چنار روستای اونار مشگین شهر به هزار و ۲۰۰سال بر می گردد.
درخت کهن سال چنار که به نام بابا چنار در مرکز روستای اونار واقع شده است و چشم هر بیننده ای رابه خود جذب می کند .
روستای اونار علاوه برجاذبه های دیدنی وتوریستی تپه های باستانی متعددی رادرخود جای داده که نشان از قدمت تاریخی این روستا است .
جنگل های ناب روستای اونار
جنگل ها ودرخت های موجود در روستای اونار مشگین شهر زیبایی خاصی به این منطقه داده است.
رودخانه نزدیک روستای اونار نیز زیبایی این روستا را دوچندان کرده است واین روستا یکی از روستا های گردشگری کشور محسوب می شود.
روستای اونار باگذشت چند دهه هنوز آن شکل قدیمی وتاریخی خود را از دست نداده وهمیشه مورد توجه گردشگران داخلی وخارجی قرار گرفته است.
امیدواریم با ساماندهی و حفظ آثار تاریخی موجود در روستای اونار شاهد حضور خیل عظیم گردشگران داخلی وخارجی به این روستا باشیم.جعبه‌ابزار