بسیج سازندگی استان خوزستان


فرمانده سپاه خوزستان/
دو هزار طرح عمرانی توسط بسیج سازندگی در خوزستان در دست اجراست
دزفول - ایرنا - فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج ) خوزستان گفت: دو هزار طرح عمرانی در مناطق محروم این استان توسط بسیج سازندگی و قرارگاه قرب کوثر در دست اجرا می باشد.

به گزارش ایرنا سردار ' حسن شاهوار پور ' چهارشنبه در جمع خبرنگاران در روستای محروم ابوالحسن بخش سردشت دزفول این طرح ها را در زمینه آبرسانی ، ساماندهی مزار شهدا ، احداث خانه عالم ، تعمیر مساجد و احداث سرویس بهداشتی ذکر کرد.
وی افزود:طرح های مذکور در مناطق محروم ، دور افتاده و صعب العبور استان خوزستان با تامین اعتبار از سوی قرارگاه قرب سپاه پاسداران توسط سازمان بسیج سازندگی در دست اجرا می باشد.
فرمانده سپاه خوزستان از احداث بیمارستان صحرایی در مناطق محروم این استان برای ارایه خدمات درمانی به بیماران خبر داد و گفت:طرح ارایه خدمات درمانی به ساکنان مناطق دور افتاده شهرستان دزفول در بخش های سردشت و شهیون نیز در نظر گرفته شده که بزودی اجرا می شود.
وی اظهار داشت:به منظور آموزش اطلاعات بهداشتی به ساکنان مناطق محروم نیز کارگاه آموزشی توسط بسیج سازندگی تشکیل شده است.
سردار شاهوار پور افزود:قرارگاه قرب سپاه پاسداران مصمم است تا خلاءهای محرومیتی را
در سطح استان خوزستان با جدیت پیگیری و مرتفع نماید.
فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان همچنین در سفر یکروزه به روستای محروم ابوالحسن بخش سردشت در دیدار با خانواده شهید ' علی دودانگه ' گفت:عزت و عظمت امروز نظام اسلامی به برکت خون شهدا بدست آمده است.
وی گفت:شهید علی دودانگه در دوران دفاع مقدس از منطقه ای محروم و دورافتاده عازم جبهه های نبرد شد و در دفاع از ارزش های اسلام به شهادت رسید.
سردار شاهوار پور بر خدمات رسانی به ساکنان مناطق محروم تاکید کرد و اظهار داشت:
بسیج سازندگی تمام تلاش خود را برای رفع محرومیت از بخش سردشت و شهیون بکار خواهد گرفت.
روستای ابوالحسن بخش سردشت به عنوان روستای نمونه گردشگری در فاصله ۶۰ کیلومتری شهر دزفول واقع شده و ۳۷ خانوار جمعیت دارد.
طرح آبرسانی به روستای ابوالحسن که توسط قرارگاه قرب سپاه پاسداران و بسیج سازندگی اجرا شده با حضور اهالی روستا به بهره برداری رسید.جعبه‌ابزار