بسیج سازندگی کردکوی


مسؤول بسیج سازندگی کردکوی مطرح کرد
اردوهای جهادی زمینه‌ساز نزدیکی محرومان با آرمان‌های انقلاب/ وجود ۳۰ گروه جهادی فعال در کردکوی
مسؤول بسیج سازندگی کردکوی گفت: حضور گروهای جهادی در روستاها علاوه‌بر رفع محرومیت روستاها زمینه‌ساز نزدیکی طبقات محروم جامعه با بسیج، سپاه و آرمان‌های انقلاب است.
به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، اردوهای جهادی را می‌توان یک حرکت عجیب و قابل توجه دانست وقتی جوانان در گرمای تابستان قید لذت استراحت و تعطیلات تابستان را می‌زنند تا با حضور در جمع مردم محروم روستایی علاوه بر محرومیت‌زدایی و مرهم دردهای محرومان زمینه‌ای برای رشد و کمال خود مهیا کنند.
در واقع اردوهای جهادی حرکتی خالصانه از جوانان بسیجی است تا با حضور در روستاهای محروم علاوه بر لبیک گفتن به ندای رهبری و گام نهادن در میدان مبارزه جنگ نرم با عمران و آبادانی کشور بتوانند خدمتی در مناطق محروم انجام دهند.
به عبارتی دیگر اردوی جهادی که دو مفهوم ارزشمند هجرت و جهاد را در خود جای داده است، می‌توان آن را یک نوع هجرت جهادی برای ساختن و خودسازی دانست.
صبح امروز وارد یکی از روستاهای محروم شهرستان کردکوی شدیم تا در مراسم اختتامیه اردوهای جهادی و همچنین مراسم افتتاحیه منزل مسکونی یک بانوی مستضعف که منزلش توسط نیروهای بسیجی بازسازی و مرمت شده است، شرکت کنیم.
این مراسم با حضور فرمانده سپاه کردکوی، معاون فرماندار کردکوی، مسؤول بسیج سازندگی این شهرستان و جمعی از مسؤولان و بسیجیان شهرستانی در روستای «حاجی‌آباد دشت» برگزار شد.
سید روح‌الله ابطحی، فرمانده سپاه کردکوی در این مراسم با تبریک دهه امامت و ولایت و با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، دوران دفاع مقدس را یادآور رشادت‌ها و جانفشانی‌های ایران اسلامی در طول جنگ تحمیلی هشت ساله دانست و اظهار کرد: امروز ایران اسلامی به عنوان یک نیروی مقتدر در منطقه مطرح شده است که این دستاورد مرهون ایثار و فداکاری رزمندگان و خون مطهر شهداست.
وی یکی از برنامه‌های ۵۱ گانه هفته دفاع مقدس را افتتاحیه اردوهای جهادی روستای حاجی‌آباد دشت عنوان کرد و افزود: چند گروه جهادی در طی فصل تابستان در این روستا فعالیت داشتند و برنامه‌های زیادی را به اجرا گذاشتند.
فرمانده سپاه کردکوی افزود: این اقدامات به منظور محرومیت‌زدایی و در راستای فرامین مقام معظم رهبری که فرمودند: بسیج و سپاه در بحث محرومیت‌زدایی ورود پیدا کنند تا محرومیت از قشر محروم جامعه برداشته شود.
محمد لشکربلوکی، مسؤول بسیج سازندگی کردکوی، در این مراسم اظهار داشت: رویکرد ما از ابتدای سال شناسایی اردوهای جهادی بود که تا پایان خرداد ماه ۷۰ گروه جهادی شناسایی شدند.
وی از وجود ۳۰ گروه جهادی فعال و شناسنامه‌دار در شهرستان کردکوی خبر داد و گفت: در سال جاری ۱۰ الی ۱۵ منطقه محروم شناسایی شد که روستای حاجی‌آباد دشت و زراع محله کردکوی در اولویت قرار گرفتند.
مسؤول بسیج سازندگی کردکوی تأکید کرد: حضور گروهای جهادی در روستا علاوه بر آنکه گام مهم در راستای محرومیت‌زدایی است، زمینه‌ساز نزدیکی طبقات محروم جامعه با بسیج، سپاه و آرمان‌های انقلاب است.
وی با اشاره به گروه جهادی اعزامی به روستای حاجی‌آباد دشت، گفت: این گروه متشکل از ۲۰ نیروی جهادی برادر و ۱۴ گروه جهادی خواهر بود که در مدت زمان حضور در روستا اثردهی فوق العاده‌ای داشتند.جعبه‌ابزار