بچه‌های با استعداد روستا


امام جمعه چرام:
آموزش و پرورش در قبال استعدادهای نهفته بچه‌های روستا مسئول است
امام جمعه چرام گفت: برخی از بچه‌های روستایی بر اثر سهل‌انگاری والدین و آموزش و پرورش باید استعدادهای خود را به خاک بسپارند که آموزش و پرورش در این خصوص مسئول است.

به گزارش خبرگزاری فارس از چرام، حجت‌الاسلام جعفر طزری عصر امروز در همایش تجلیل از شورای آموزش و پرورش چرام با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از نهادهای بسیار مهم و گسترده است، اظهار کرد: هیچ نهادی به گستردگی آموزش و پرورش با این تاثیرگذاری وجود ندارد چراکه میلیون‌ها دانش‌آموز با افکار بکر در اختیار دارند و باید به گونه‌ای آموزش داده شوند تا بتوانند آینده نظام را بسازند.
امام جمعه چرام، اضافه کرد: در این میان مظلومیت‌هایی هم واقع شده از جمله اینکه ما این گستردگی را ندیدیم و نظام آموزش و پرورش را آنگونه که باید تحویل نگرفتیم.
این مسئول با اظهار تأسف از اینکه بحث تربیت در خانواده‌های ما جایی ندارد، خاطرنشان کرد: امروز اندک دینی هم که دانش‌آموزان ما دارند از آموزش و پرورش است که متاسفانه ما به این موضع توجه جدی هم نداریم.
وی با متذکر شدن این مطلب که کسانی امروز نظام ما را به دست گرفته‌اند همان دانش‌آموزان دیروز هستند، ابراز کرد: امر آموزش و پرورش در نظام ما به دلیل مشکلاتی که دارد به تنهایی قابل حل نیست و باید ارگان‌های تاثیرگذاری در این بین کمک کنند.
طزری ادامه داد: تشکیل شورای آموزش و پرورش لازم بود ولی کافی نیست و باید این واقعیت را بپذیریم که هنوز به آن نقش اصلی که آموزش و پرورش باید ایفا کند، نرسیده است.
خطیب جمعه چرام، یکی از نیازهای جامعه و اولویت‌های کنونی نظام را، تعلیم و تربیت دانست و ابراز کرد: این امر به تنهایی محقق نخواهد شد بلکه همه مسئولین و مردم در انجام آن نقش بسزایی دارند. این امر به تنهایی محقق نخواهد شد بلکه همه مسئولان و مردم در انجام آن نقش بسزایی دارند.
این مسئول مذهبی در چرام با بیان اینکه شورا یعنی یک امر مستحب؛ به جلسات شورای آموزش و پرورش اشاره داشت و تاکید کرد: جلسات شورا نباید صرف حرف زدن باشد بلکه شوراها باید مانند یک اتاق فکر در جهت برطرف کردن مشکلات مادی و راهکارهای فکری در جهت پیشرفت مسائل آموزشی و تربیتی قدم بردارند.
وی افزود: شورای آموزش و پرورش به ظاهر افراد خاصی هستند اما شامل عموم می‌شود و بسیاری از مشکلات آموزش و پرورش با مشارکت‌های مالی و مشاوره‌های فکری اولیاء برطرف خواهد شد که متاسفانه امروزه اولیای ما بی‌تفاوت هستند.
امام جمعه چرام با اظهار تاسف از اینکه برخی از بچه‌های روستایی بر اثر سهل‌انگاری والدین و آموزش و پرورش باید استعدادهای خود را به خاک بسپارند، متذکر شد: استعدادهایی که درون دانش‌آموزان روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد نهفته است با کمی تفکر و همکاری می‌توان گسترش داد و به افرادی نخبه و بزرگ برای نظام تبدیل کرد.
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=۱۳۹۳۱۰۲۸۰۰۱۳۳۹#sthash.cyIcj۷kR.dpufجعبه‌ابزار