بیانیه بسیج مهندسین درباره جهادسازندگی


سازمان بسیج مهندسین در بیانیه‌ای تاکید کرد؛ جهاد سازندگی یکی از بزرگترین ثمرات انقلاب اسلامی بود که جهادگران در آن درس تقوی و اخلاص، خدمت به مردم و ساده زیستی، ایثار و فداکاری، خودباوری و نوآوری را آموختند.
به گزارش مشرق، سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی به مناسبت سالروز تاسیس جهاد سازندگی به فرمان حضرت امام خمینی (ره) و هفته جهاد کشاورزی بیانیه‌ای صادر کرد که متن کامل آن در ذیل آمده است.
"اگر کشاورزی صحیح در ایران بوجود آید ما در آینده یکی از صادر کنندگان مواد غذایی خواهیم بود "
امام خمینی (ره)
معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با بینش الهی و تمسک به سیره اهل بیت علیهم السلام در نخستین ماه‌های پس از پبروزی انقلاب اسلامی و در بیست و هفت خرداد سال ۵۸ فرمانی را صادر فرمودند که در پی آن مردان و زنان مومن این مرز و بوم، نهضت عظیم خدمت رسانی به محروم ترین اقشار جامعه و روستاییان و عشایر را رقم زدند.
بدون شک با این فرمان تاریخی بنیان گذار عظیم الشان جمهوری اسلامی و تاسیس شجره طیبه جهاد سازندگی یک حرکت الهی در سراسر کشور آغاز شد که زمینه ساز تحقق عدالت اجتماعی با مشارکت مردم گردید و آن مرد خدایی با این کار ضمن باز نمودن باب خدمت به محرومان که جزء بالاترین عبادات است مایه تعالی و رشد انسان ها را فراهم نمودند.
جهاد سازندگی یکی از بزرگترین ثمرات انقلاب اسلامی بود و با شعار "قل انما اعضکم بواحده ان تقوموالله مثنی و فرادی "به مکتبی تبدیل شد که جهادگران در آن درس تقوی و اخلاص، خدمت به مردم و ساده زیستی، ایثار و فداکاری، خودباوری و نوآوری را آموختند و این آموزه‌های فرهنگی، فرهنگ جهاد را شکل داد، این فرهنگ حماسه‌های بی بدیلی را سبب شد که نمونه‌های بارز آن در دوران دفاع مقدس ظهور و بروز پیدا کرد چنانکه حضرت امام (ره) فرمودند "زحمات بی وقفه جهاد، این سنگر سازان بی سنگر در دوران دفاع مقدس از جمله مسایلی است که ترسیم آن در قالب الفاظ نمی‌گنجد".
اکنون پس از گذشت بیش از سه دهه از صدور فرمان تاریخی امام (ره) گرچه نهاد پر افتخار جهاد سازندگی دستخوش تغییرات ساختاری و ادغام در نهاد دیگری شد که باعث کم رنگ شدن تاثیرات آن گردید خوشبختانه با تدابیر مقام عظمای ولایت سازمان بسیج سازندگی با همان اهداف متعالی مدنظر حضرت امام (ره) تاسیس گردیده و به ارائه خدمات در این عرصه می پردازد که لازم است همه دستگاه های مسئول در جهت تقویت آن اقدامات جدی نمایند.
رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در اهمیت بخش کشاورزی فرمودند "بخش کشاورزی بعلت نقش آن در تامین امنیت غذایی و ایجاد اشتغال بعنوان محور توسعه از مسائل اول کشور بشمار می‌رود".
بنابراین در سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" مهندسان بسیجی بخش کشاورزی و منابع طبیعی ضمن تشکر از حمایتهای دولت محترم در بخش کشاورزی مصرانه از دولت و مجلس می‌خواهند که در جهت خود کفایی محصولات اساسی و جلوگیری از واردات محصولات غیر ضروری کشاورزی تدابیر لازم را اتخاذ نمایند و با روحیه جهادی و بسیجی انتظارات امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی را محقق سازند.جعبه‌ابزار