بیمارستان صحرایی طرود


رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی شهرستان شاهرود:
خدمات پاراکلینیکی در بیمارستان صحرایی طرود ارائه می‌شود
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی شهرستان شاهرود گفت: خدمات پاراکلینیکی در بیمارستان صحرایی طرود در شهرستان شاهرود ارائه می‌شود.
Tweet

علی عجم‌نوروزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در استان سمنان حاضر در منطقه برپایی بیمارستان صحرایی شهید محمدحسین افتخاری اظهار کرد: نخستین بار شهرستان شاهرود در استان سمنان میزبان برپایی بیمارستان صحرایی برای خدمت‌رسانی به مردم در مناطق محروم شهرستان شاهرود شده است.
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی شهرستان شاهرود افزود: این بیمارستان متشکل از دو کانکس اتاق عمل و ریکاوری بوده که به همت دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در منطقه محروم طرود در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شاهرود برپا شده است.
وی تصریح کرد: یک چادر اورژانس با ۲۰ تخت بستری نیز در کنار این کانکس‌ها برپا شده که میزبان بیماران است.
عجم‌نوروزی خاطر نشان کرد: هشت چادر دیگر نیز به صورت جدا شامل چهار متخصص جراحی عمومی، زنان و زایمان، داخلی و اطفال و همچنین پزشک عمومی، دندان‌پزشک، بینایی و شنوایی‌سنجی، کارشناس مامایی و خدمات تزریق و پانسمان فعالیت می‌کند.
وی بیان کرد: خدمات پاراکلینیکی از جمله فشار خون، نوار قلب و همچنین دندان‌پزشکی که شامل همه موارد آن از جمله پر کردن، کشیدن، جرم‌گیری است که در این بیمارستان انجام می‌شود.
رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی شهرستان شاهرود با بیان اینکه این بیمارستان به نام شهید محمدحسین افتخاری از شهدای جامعه پزشکی شاهرود نام‌گذاری شده است، اضافه کرد: این بیمارستان از ۳۰ آبان با حضور لاله افتخاری، دختر شهید محمدحسین افتخاری و نماینده مردم تهران در مجلس و مسئولان استانی و شهرستانی افتتاح شده است.
عجم‌نوروزی بیان کرد: این بیمارستان به مدت چهار روز به صورت رایگان پذیرای مردم مناطق محروم طرود و سطوه و روستاهای حومه است و پزشکان متعهد بسیج جامعه پزشکی به خدمت‌رسانی به این مردم همت خواهند گمارد.
دهستان طرود در ۱۲۰ کیلومتری جنوب شاهرود در دل کویر مرکزی ایران واقع شده است و شامل بیش از ۱۵ روستا و ده است که از امکانات کمی برخوردار بوده و بسیج سازندگی شاهرود چند سالی است که خدمات گسترده‌ای را به مردم این مناطق ارائه کرده است.جعبه‌ابزار