بین آباد


روستاي بين آباد/ بیرجند / خراسان جنوبی
روستای بین آباد در ۶۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی و ۳۵ کیلومتری شمال بخش خوسف در منطقه ای کوهستانی و بسیار زیبا واقع است. این روستا در بین کوههایی سربه فلک کشیده و پر از درختان بنه، بادامشک، انجیر کوهی، سیاه چوب و در دل یکی از مناطق حفاظت شده ۴ گانه محیط زیست خراسان جنوبی واقع است.


معرفی روستا[ویرایش]

روستای بین آباد در ۶۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی و ۳۵ کیلومتری شمال بخش خوسف در منطقه ای کوهستانی و بسیار زیبا واقع است . این روستا در بین کوههایی سربه فلک کشیده و پر از درختان بنه، بادامشک، انجیر کوهی، سیاه چوب و در دل یکی از مناطق حفاظت شده ۴ گانه محیط زیست خراسان جنوبی واقع است که در کوهستانهای آن کل و بز کوهی و گربه وحشی و شغال و روباه و گرگ و کبک و تیهو و شاهین و عقاب و... به وفور یافت می شود. در اردیبهشت ماه که زیباترین فصل در این روستاست بلبلان هزار دستان در باغها چهچهه سر می دهند و هر شنونده ای را به وجد می آورند.
آب قنات آن پس از آزمایشات دارایEC۳۰۰ می باشد و به غایت شیرین و گواراست .جمعیت این روستا در سرشماری سال ۱۳۸۵ تعداد ۲۱۲ نفر و ۶۱ خانوار بوده است. مهمترین مشاغل آن کشاورزی و دامپروری است. در سالهای قبل بعضی اوقات بیش از ۵ گله ۳۰۰ تایی گوسفند را این مردم پرورش می داده و به اقتصاد کشور عزیز ایران کمک می نمودند. محصولات عمده کشاورزی آن گندم و جو و علی الخصوص ارزن و زعفران و محصولات باغی آن زردآلو و توت و انار و انجیر و ... می باشد. در سالهای گذشته عمده ترین فعالیت زنان روستا قالی بافی بود که متاسفانه و به علت بازاریابی های نامناسب و تقلب در بازار و کاهش صادرات و ارزان بودن از رونق افتاده است. و بیشتر جوانان به علت نبود درآمد به شهر بیرجند مهاجرت نموده اند.

منبع[ویرایش]

وبلاگ روستای بین آبادجعبه‌ابزار