تست دیسک


آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا رفتارها و برخوردهای اطرافیان شما اینگونه است که می بینید؟ آیا تا به حال با خود گفته اید که ای کاش ارتباط برقرار کردن با بعضی از آنها اینقدر مشکل نبود؟ چرا نمی توانیم با همه کسانی که در تعامل هستیم، ارتباطی پویا، موثر و پایدار برقرار کنیم؟
مدل رفتاری DISC استاندارد یا زبان مشترکی است برای شناخت و بازگشایی رموز رفتاری افراد و پیش بینی رفتارهایی که به طور معمول از آنها مشاهده می شود. به کمک این مدل می توان آموخت که در موقعیت های متفاوت و با افراد متفاوت، موثر و موفقیت آمیز تعامل نماییم. این مدل برای اولین بار در سال ۱۹۲۸ میلادی توسط دکتر ویلیام مولتون مارستون معرفی شد.
مارستون اعتقاد داشت که همواره چهار سبک رفتاری وجود دارد که می توان افراد را بر اساس آن طبقه بندی نمود و هر چهار سبک رفتاری، با شدت و ضعفی متفاوت در همه افراد مشاهده می شوند؛ اما هر فرد یک سبک یا دو سبک غالب رفتاری دارد که معمولا طبق آن نسبت به محیط پیرامون خود واکنش نشان می دهد.
در طول بیش از ۴۰ سال گذشته ، میلیون ها نفر از مردم جهان با استفاده از ابزار DISC توانسته اند درک و شناخت بهتری از خود و دیگران پیدا کنند . کاربرد این ابزار در زمینه های ذیل توصیه می شود:
توسعه حرفه ای
توسعه رهبری
استخدام
تعیین معیار شغل
راهنمایی شغلی
مدیریت تعارض
طراحی و تشکیل تیم
خرید و فروش
خدمات به مشتریان
افزایش عملکرد تیم
مدیریت تعارض
از این ابزار برای توسعه سازمانی، افزایش بهره وری کارکنان، آموزش کارکنان، آموزش مهارت های کلیدی مدیریت و رهبری سازمانی، آموزش مربی گری، طراحی و ایجاد تیم های کاری موفق، بهبود کیفیت محیط کار، کاهش استرس در محیط کار، ارتباطات اثربخش سازمانی، مدیریت تعارضات در محیط کار و بسیاری از مقاصد فردی و سازمانی دیگر استفاده می نمایند.
ابزار DISC برای کمک به مردم جهت درک بهتر خود و دیگران و بر مبنای خود ارزیابی طراحی شده است . این مدل برای رفتار فردی مفید است و به شما کمک می کند تا به کشف نقاط ضعف ( قابل بهبود ) و قوت خود در کمترین زمان پی ببرید و در راستای بهبود آن برنامه ریزی کنید. ابزار های بسیار زیادی در دنیا در خصوص شخصیت وجود دارد ، اما مدل DISC با هدف تشخیص الگوی رفتاری فرد ، یکی از قدیمی ترین، بهترین، شناخته شده ترین و محبوب ترین در دنیا می باشد.
اعتبار:
ابزار DISC حاصل ۴۰ سال تلاش اندیشمندان مدیریت، روانشناسی و جامعه شناسی می باشد و دارای روایی و پایایی جهانی است. صحت این سیستم در پژوهش‌های متعددی که توسط شش موسسه تحقیقاتی معتبر انجام شده، در سطح گسترده مورد تایید قرار گرفته است. به عنوان نمونه تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۶ بر روی جامعه آماری ٧٥٣١٧مورد در دنیا توسط پروفسور پیتر کلاسن تاییدیه صلاحیت دریافت نموده است. بر همین اساس در بیش از ۶۰ کشور دنیا مورد استفاده می باشد و بزرگترین صنایع دنیا آنرا انتخاب کرده اند که این امر سندی بر کاربردی بودن، جامعیت و اعتبار جهانی این ابزارها می باشد.
تست دیسک غیر رایگان است و در کشور های مختلف با قیمت های مختلف در سطوح مختلف اجرا می شود .
پیرو تفاهم نامه ی مدیران ایران و کلنیک کسب و کار ایرانیان شما اینجا می توانید به شکل آنلاین و کاملا فارسی و بومی شده تست دیسک را با هزینه ای مناسب انجام دهید و از آن در شناخت بهتر و بیشتر خود و سایر همکارانتان کمک بگیرید .
http://modiriran.ir/discجعبه‌ابزار