تهیه طرح هادی روستاهای شهرستان بویراحمد


رئیس بنیاد مسکن شهرستان بویراحمد خبر داد
برگزاری جشن تهیه طرح هادی همه روستاهای شهرستان بویراحمد تا پایان امسال
رئیس بنیاد مسکن شهرستان بویراحمد از برگزاری جشن تهیه طرح هادی همه روستاهای شهرستان بویراحمد تا پایان امسال خبر داد.

اسماعیل مرادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با بیان اینکه مسئولان استانی و به خصوص نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس به دنبال اجرای طرح هادی در روستاهای این شهرستان هستند و تاکنون اقدامات خوبی انجام شده و اعتبارات قابل توجهی به این بخش تزریق شده است، اظهار کرد: با پیگیری‌ نماینده مردم در مرکز و همچنین استفاده از اعتبارات استانی به خصوص اعتبارات ماده ۱۸۰، قدم‌های خوبی برای اجرای این طرح در شهرستان‌ بویراحمد برداشته شده است.
وی به برنامه‌های امسال این اداراه در دهه فجر اشاره کرد و گفت: در سال ۹۳ آسفالت ۱۰ روستا در دستور کار قرار داده شده که از این تعداد هشت روستا تا دهه فجر آماده افتتاح خواهند بود.
وی گفت: با آسفالت این ۱۰ روستا، افزون بر ۱۰۰ هزار مترمربع توسط بنیاد مسکن شهرستان بویراحمد در این روستاها آسفالت ریخته شده است که در نوع خود کاری بزرگ و قابل وصف به شمار می‌رود.
مرادی به افتتاح این طرح‌ها در روستاهای یاد شده اشاره کرد و گفت: روستاهای سرآبتاوه، مزدک کهنه، مزدک حبیب‌آباد، مادوان، مزدک دین تل، مزدک آقا شفیع، ساران و نقاره‌خانه روستاهایی هستند که کار آسفالت‌ریزی آن‌ها تمام شده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان بویراحمد تصریح کرد: اما در دهه فجر امسال آسفالت روستاهای شهرک ولایت، حسین‌آباد و تنگاری دشت‌روم به اتمام نمی‌رسد.
وی از وجود تعداد ۲۴۴ روستای بالای ۲۰ خانوار در شهرستان بویراحمد خبر داد و گفت: اکنون در هر ۲۴۴ روستا تهیه طرح اجرا شده و تا پایان امسال می‌توانیم جشن تهیه طرح هادی روستایی را در سراسر شهرستان بویراحمد داشته باشیم.
این مسئول با بیان اینکه تاکنون در بیش از ۱۰۰ روستای بویراحمد اجرای طرح هادی صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: اگر خیلی خوشبینانه فکر کنیم برای اجرای طرح هادی در همه روستاهای شهرستان بویراحمد به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
مرادی به اقدامی دیگر از سوی بنیاد مسکن در روستاهایی که طرح هادی در آن‌ها اجرا می‌شود اشاره کرد و گفت: در روستاهایی که طرح هادی اجرا می‌شود آسفالت جاده‌های منتهی به گلزار شهدا را در دستور کار داریم.
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=۱۳۹۳۱۰۲۷۰۰۱۶۲۴#sthash.RwHHGHPh.dpufجعبه‌ابزار