جاذبه‌های گردشگری و تفریحی شهرستان شوش


۷۲۵ جهانگرد از جاذبه های گردشگری شوش دیدن کردند
از ابتدای سال ۹۵ تاکنون ۷۲۵ گردشگر خارجی از ۱۰ کشور جهان از آثار باستانی و جاذبه های گردشگری شوش در شمال خوزستان دیدن کردند
فرماندار شهرستان شوش گفت:از ابتدای سال ۹۵ تاکنون ۷۲۵ گردشگر خارجی از ۱۰ کشور جهان از آثار باستانی و جاذبه های گردشگری شوش در شمال خوزستان دیدن کردند.
رضا نجاتی روز سه شنبه افزود: این گردشگران که از کشورهای فرانسه ، کانادا ، آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا ، استرالیا ، روسیه ، چین و مجارستان به ایران سفر کرده اند از آثار باستانی شوش دیدن کردند.
وی با تشریح ظرفیت های گردشگری شهرستان شوش در زمینه آثار باستانی ، زیارتی و طبیعی در کنار مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس افزود: سفر گردشگران خارجی به شوش فرصتی برای معرفی هر چه بهتر تمدن ایران باستان و ظرفیت های گردشگری این شهرستان می باشد.
فرماندار شوش همچنین پیش بینی کرد در سال ۹۵ سفر گردشگران خارجی به شوش افزایش یابد.
پارسال افزون بر ۱۳ هزار گردشگر خارجی از ۴۲ کشور جهان در سفر به ایران از جاذبه ها و آثار تاریخی شوش دیدن کردند.
این گردشگران در سفر یک روزه خود به شوش گنجینه های میراث فرهنگی، باغ موزه، آثار تاریخی، آپادانا، کاخ داریوش، شهر شاهی، شهر پانزدهم، قلعه شوش، معبد جهانی چغازنبیل و مقبره حضرت دانیال نبی (ع) را مورد بازدید قرار دادند.
شوش از معروف ترین شهرهای دنیای کهن است که زمانی پایتخت حکومت ایلام و پایتخت زمستانی پادشاهی هخامنشی بود.
شوش با داشتن آثار باستانی منحصر بفرد و اثر جهانی چغازنبیل در هفت تپه، پذیرای جهانگردان خارجی از سراسر جهان است.
زیگورات چغازنبیل که نخستین اثر باستانی ایران است که به ثبت جهانی رسیده در فاصله ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شوش و ۲۰ کیلومتری هفت تپه در استان خوزستان واقع است.
این سازه در سال ۱۹۷۹ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو جای گرفت.
قلعه شوش که به قلعه فرانسوی ها نیز شهرت دارد از دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان است که در سال ۱۸۹۷ میلادی روی بلندترین نقطه شهر شوش با استفاده از آجرهای به دست آمده از کاخ داریوش و تعدادی از آجرهای منقوش به خط میخی چغازنبیل به دست معماران دزفولی بنا شده است.
محوطه باستانی شوش به عنوان هجدهمین اثر جمهوری اسلامی ایران تیرماه پارسال در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.
شهر شوش در ۱۰۰ کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان واقع است.
سفر ۱۲ هزار گردشگر از ۴۵ کشور جهان به شوش
فرماندار شوش از سفر ۱۲ هزار گردشگر خارجی از ۴۵ کشور جهان به این شهر باستانی خبر داد
فرماندار شوش از سفر ۱۲ هزار گردشگر خارجی از ۴۵ کشور جهان به این شهر باستانی خبر داد و گفت: این گردشگران از ابتدای امسال تاکنون از جاذبه های باستانی شوش دیدن کردند.
رضا نجاتی در حاشیه دیدار با یک گروه از گردشگران خارجی در چغازنبیل افزود: بیشترین گردشگران خارجی که طی امسال به شوش سفر کرده اند از کشورهای آمریکا ، فرانسه ، ایتالیا ، آلمان ، لهستان ، ژاپن ، چین ، انگلستان ، عراق ، چک ، اتریش و سویس بوده اند.
فرماندار شهرستان شوش اظهار داشت: این گردشگران در سفر به شوش از محوطه باستانی، شهر شاهی ، قلعه شوش و تپه آکروپل و نیز معبد جهانی چغازنبیل در هفت تپه دیدن کرده و با موقعیت، قدمت و شناسه آثار تاریخی شوش آشنا شدند.
آرامگاه دانیال نبی (ع) از دیگر جاذبه های گردشگری زیارتی شهرستان شوش می باشد.
شهر باستانی شوش با قدمتی بیش از هفت هزار سال یکی از معروف ترین شهرهای دنیای کهن است که زمانی پایتخت ایلامی و همچنین پایتخت زمستانی پادشاهان هخامنشی بود.
سفر گردشگران خارجی به استان خوزستان و شهر باستانی شوش از ابتدای امسال شتاب بیشتری گرفته است.
محوطه تاریخی شوش به عنوان هجدهمین اثر جمهوری اسلامی ایران و سومین اثر در استان خوزستان تیرماه امسال در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.جعبه‌ابزار