جشنواره بزرگ فرهنگی و هنری جوانان مساجد


یا لطیف
خدا را شاکریم در سالی که با نام تولید ملی ، کار و سرمایه ایرانی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است ، شاهد برگزاری هشتمین جشنواره بزرگ جوانان مساجد کشور در ۲۰ رشته فرهنگی و هنری، از خردادماه ۱۳۹۱ تا تیرماه سال۱۳۹۲می باشیم. جشنواره ای که به برکت توفیقات الهی و مشارکت ارزشمند اعضای پرتلاش کانون های مساجد به عرصه رقابت جمعی از فعالان عرصه فرهنگ و هنر دینی تبدیل شده است .
اگر بخواهیم مهمترین اهداف دبیرخانه ستاد عالی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد کشور از برگزاری این جشنواره را یاد آور شویم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
۱- شناسایی استعدادهای برتر در رشته های مختلف فرهنگی و هنری در بین اعضای کانون های مساجد
۲- ایجاد فضای رقابت سالم در بین فرهیختگان عرصه فرهنگ و هنر مساجد
۳- تلاش در جهت خلق آثار فاخر دینی در قالب های بدیع هنری
۴- معرفی ظرفیت ها و توانمندی های کم نظیر جوانان فعال در کانون های مساجد، به جامعه فرهنگ و هنر ایران اسلامی
۵- ارتقاء سطح اطلاعات تخصصی نیروهای مستعد در حوزه های فرهنگی و هنری از طریق برنامه های آموزشی مدوّن و فراگیر
۶- ایجاد آمادگی لازم در بین فعالان عرصه فرهنگ و هنر مساجد برای نقش آفرینی در عرصه های ملی و بین المللی
۷- ایجاد فضای جدیدی از تعامل و نیز هویت مشترک دربین فعالان عرصه فرهنگ و هنر مساجد

تلاش دست اندرکاران جشنواره هشتم بر آن است تا ضمن بازبینی آیین نامه های گذشته، فضایی را برای نقش آفرینی گروه‌های بیشتری از فعالان عرصه قرآن،فرهنگ و هنر ایجاد نمایند،که اضافه شدن رشته هایی همچون صحیح خوانی حمد و سوره و اذکار نماز،تفسیر و داستان نویسی از آن جمله می باشد.

در پایان بر خود وظیفه می دانیم از مساعدت ها و همراهی ارزشمند فعالان عرصه فرهنگ و هنر ایران اسلامی به ویژه وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ، دبیر ستاد عالی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد ، مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها ، مسئولین دبیرخانه های استانی کانون های مساجد و مجموعه مدیران و معاونین دبیرخانه ستاد عالی و همه اعضاء کانونهای فرهنگی وهنری مساجد در سراسر کشور تقدیر و تشکر نمائیم .

امید است در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) و نیز با بهره گیری از فرمایشات گرانقدر حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) شاهد حضور بیش از پیش جوانان پرنشاط مسجدی در عرصه های اثرگذار فرهنگ و هنر ایران اسلامی باشیم.در انتظار پیشنهادات و انتقادات ارزشمند شما هستیم .

دبیرخانه دائمی جشنواره بزرگ جوانان مساجدکشور

تلفنهای تماس با دبیرخانه دائمی جشنواره بزرگ جوانان مساجد:۳-۶۶۹۰۵۵۹۱
نمابر:۶۶۹۰۵۶۰۰
پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه جشنواره :www.javananemasajed.ir
Email: info@javananemasajed.irجعبه‌ابزار