خنده‌زار


«خنده‌زار» منتشر شد
خبرگزاری شبستان :رمان منتخب جشنواره داستان انقلاب اسلامی توسط انتشارات سوره مهر وارد بازار نشر شد.
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، رمان «خنده‌زار» به قلم محمد محمودی نورآبادی با موضوع انقلاب اسلامی كه به تازگی توسط سوره مهر منتشر شده، برگزیده چهارمین دوره جشنواره داستان انقلاب است. داستان این رمان درباره انقلاب اسلامی است و به مبارزات مردمی در آن زمان می‌پردازد.
محمودی نورآبادی در این كتاب تلاش كرده تا ورای نگاه‌های معمول در داستان‌های انقلاب و خارج از فضای شهری رایج در این نوع داستان‌ها، جریان فعالیت‌های انقلابی پیش از پیروزی را در فضای روستا‌ها و عشایر به تصویر بكشد. پرداختن به انقلاب در فضای شهرستان‌های مختلف كشور، یكی از موضوعات فراموش‌شده در میان داستان‌های نوشته شده در سال‌های اخیر است كه بسیاری از نویسندگان و كار‌شناسان این حوزه بر این امر اشاره كرده‌اند.
محمودی نورآبادی درباره محتوای كتاب گفت: وقایع و رویدادهای رمان «خنده‌زار» در روستایی به نام «زارستان» و در استان فارس اتفاق می‌افتد به نوعی مخاطبان در این رمان مبارزات مردم روستا را با ژاندارم‌های رژیم شاه مشاهده خواهند كرد. اتفاقی كه شاید در این گونه داستانی كم‌نظیر باشد نقش فرهنگیان و معلمان در بیداری مردم روستا است كه در میان روستاییان به روشنگری و اطلاع رسانی می‌پردازند.جعبه‌ابزار