دبیرخانه تسهیلات بانکی وزارت جهاد کشاورزی


معاون برنامه‌ریزی و اشتغال سازمان نظام مهندسی کشاورزی از تشکیل دبیرخانه تسهیلات بانکی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد تا از این پس تمامی تسهیلات بانکی این وزارتخانه از بدو تقاضا در سازمان نظام مهندسی کشاورزی شکل گیرد.
همایون دارابی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب گفت: دبیرخانه تسهیلات بانکی از مباحث مورد بررسی و پیگیری وزارت جهاد کشاورزی است که با تشکیل آن از این پس تمامی تسهیلات بانکی اعطایی این وزارتخانه با تصدی‌گری سازمان نظام مهندسی کشاورزی انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه این‌گونه اقدامات زمینه پویا شدن شرکت‌های فنی - مهندسی را فراهم می‌کند، افزود: ارزیابی فنی اقتصادی نیز از سوی کارشناسان ذی‌صلاح سازمان نظام مهندسی کشاورزی انجام می‌شود که پس از تشکیل پرونده، مراتب به بانک‌های عامل ارجاع داده خواهد شد.
دارابی تصریح کرد: این تسهیلات بانکی در واقع برای بخش تولید است و تولیدکنندگانی نیز که می‌خواهند تسهیلاتی از قبیل سرمایه در گردش، تسهیلات سرمایه‌ای و یا توسعه‌ای دریافت کنند باید به وزارت جهاد کشاورزی مراجعه کنند. وی ادامه داد: رمز موفقیت در حوزه اشتغال ایجاد فضای کار در بخش خصوصی است تا ضمن مهندسی شدن تولید، فرصت نقش‌آفرینی دانش‌آموختگان در این عرصه هم فراهم شود.
۱۱۳هزار دانش آموخته جویای کار در سازمان نظام مهندسی کشاورزی معاون برنامه‌ریزی و اشتغال سازمان نظام مهندسی کشاورزی تأکید کرد: از ۱۷۰ هزار عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی، ۱۱۳ هزار نفر جویای کار هستند. دارابی یادآور شد: در سازمان نظام مهندسی تنها بسترسازی اشتغال دانش‌آموختگان بخش و اعضاء انجام می‌شود که بر این اساس، تمامی فارغ‌التحصیلان رشته‌های اصلی کشاورزی که دارای مدرک بالاتر از کارشناسی هستند، می‌توانند به محض فارغ‌التحصیلی، عضو سازمان شوند. وی در پایان با بیان اینکه عضویت اعضاء تنها شرط مدرک تحصیلی و نه معدل خواهد داشت، خاطرنشان کرد: فارغ‌التحصیلان پس از عضویت در سازمان رتبه‌بندی خواهند شد که بر این اساس با توجه به سابقه عضویتشان در درجات کارشناسان خبره، ارشد، ممتاز و رسمی قرار می‌گیرند./
منبع : خبرگزاری کشاورزی ایرانجعبه‌ابزار