دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان


رئیس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان:
هدف اصلی کنگره فرهنگ و هنر روستا و عشایر انتقال تجربه است
رئیس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان گفت: دستگاه‌های فرهنگی باید بخشی از خدمات فرهنگ و هنری را که به جامعه ارایه می‌دهند به روستا و عشایر اختصاص دهند.
به گزارش خبرنگار ایسنا، رمضانعلی معتمدی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری پنجمین کنگره فرهنگ و هنر روستا و عشایر به میزبانی استان اصفهان اظهار کرد: در کنگره فرهنگ و هنر روستا و عشایر استان‌های اصفهان، فارس، یزد، کهکیلویه و بویر احمد، کرمان، هرمزگان، قشم و مناطق جنوب کرمان شرکت خواهند کرد و اولیاء کانون‌ها و امام جماعت کانون‌های عشایری و روستایی در این کنگره با عنوان نخبگان فرهنگ و هنر روستا و عشایر حضور پیدا خواهند کرد.

رئیس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان افزود: دستگاه‌های فرهنگی باید خدمات فرهنگ و هنری که به جامعه ارایه می‌دهند، بخشی از آن را به روستا و عشایر اختصاص دهند و دستگاهی که در روستاها و عشایر و مساجد حضور پیدا می‌کند اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است که با گسترش مباحث فرهنگی در مساجد و اختصاص بودجه‌های فرهنگی و تجهیزات در ابعاد مختلف فرهنگی، هنری و کتابخانه ای در روستاها فعالیت می کند.

وی با اشاره به اینکه استان اصفهان بیشترین کانون را در سطح کشور به خود اختصاص داده است، گفت: ما تا پایان سال ۹۴، ۱۷۰۷ کانون فرهنگی و هنری داشتیم و تا پایان سال ۹۵ این رقم به ۱۸۰۰کانون خواهد رسید و استان اصفهان در سطح کشور از لحاظ کمی رتبه اول را به خود ختصاص داده است.
معتمدی ادامه داد: در استان اصفهان بالغ بر ۵۰۰ کانون روستایی راه اندازی کرده‌ایم که سالیانه حدود سه ملیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم علاوه بر آن جشنواره‌هایی هم برای آن‌ها برگزار می‌شود که یکی از آن‌ها کنگره فرهنگ و هنر روستا و عشایر است، این کنگره در چهار سال اول در مشهد برگزار می‌شد اما از امسال قرار بر این است که یک سال در مناطق و سال بعد در مشهد مقدس برگزار شود.

رئیس دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان ادامه داد: این کنگره در اردوگاه شهید بهشتی شهر ابریشم برگزار می‌شود و حدود ۲۰۰ نفر شرکت خواهند کرد که برای آن‌ها سه نشست عمومی و چهار کارگاه آموزشی و دو جلسه هم اندیشی برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: افتتاحیه این کنگره دوم مهر ماه در تالار شهید آوینی اردوگاه شهید بهشتی خواهد بود و روز شنبه و یکشنبه نشست‌های عمومی کارگاه‌های آموزشی و جلسات هم اندیشی با حضور اساتید استان و اساتید کشوری و روز دوشنبه مراسم اختتامیه با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار خواهد شد.

معتمدی افزود: هدف اصلی ما از برگزاری این کنگره انتقال تجربه است و به همین منظورنمایشگاه دستاوردهای روستا و عشایر را دایر خواهیم کرد.جعبه‌ابزار