دره مولا


ارائه خدمات آب و برق برای نخستین بار در روستای دره مولای چهارمحال بختیاری
خبرگزاری تسنیم: فرماندار کوهرنگ گفت: امسال عملیات اجرایی طرح آبرسانی، برق رسانی و به‌سازی معابر و مسیر ارتباطی روستای "دره مولا" از توابع بخش بازفت شهرستان کوهرنگ با تخصیص ۶ میلیارد ریال اعتبار انجام شد.
نسخه قابل چاپ
مرتضی زمان‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد ، با اشاره به وقوع بارندگی و سیلاب در سال ۸۷ در روستای "دره مولا" از توابع بخش بازفت در شهرستان کوهرنگ و خسارت جانی و مالی و کشته شدن ۱۱ نفر در این حادثه، اظهار کرد: علی‌رغم ساخت شهرک جایگزین برای ساکنان این روستا، این شهرک فاقد امکانات آب شرب، برق و به‌سازی معابر بوده است.
وی افزود: امسال با گذشت ۵ سال از ساخت این شهرک، با پیگیری‌های انجام شده و به همت استاندار چهارمحال و بختیاری ۶ میلیارد ریال به اجرای عملیات طرح آبرسانی، برق‌رسانی و به‌سازی معابر و مسیر ارتباطی این روستا با شهرهای مجاور اختصاص یافت.
فرماندار کوهرنگ از تکمیل عملیات اجرایی طرح آبرسانی، برق‌رسانی و به‌سازی مسیرهای ارتباطی این روستا تا پایان امسال خبر داد و افزود: تاکنون آب شرب این روستا توسط تانکر آبرسانی شده است.
زمان‌پور افزود: یک میلیارد ریال برای انتقال خط لوله آب، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال انتقال خطوط برق، ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال نیز برای به‌سازی معابر و مسیر ارتباطی این روستا تا بخش بازفت اختصاص یافت.
وی گفت: عملیات به‌سازی ۱۰ کیلومتر از محور ارتباطی بازفت – مسجد سلیمان واقع در استان خوزستان نیز امسال با تخصیص ۳۸ میلیارد ریال اعتبار و با استقرار کارخانه آسفالت در بخش بازفت واقع در شهرستان کوهرنگ انجام پذیرفته است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، روستای دره مولا با ۵۰۰ نفر جمعیت در ۱۵۰ کیلومتری شهرکرد واقع شده است.جعبه‌ابزار