دهاقان


شهرستان دهاقان استان اصفهان
بخشدار بخش مرکزی دهاقان در گفت وگو با تسنیم:
نیاز اصلی مردم شهرستان دهاقان، اصلاح شبکه فرسوده آب است
خبرگزاری تسنیم: بخشدار بخش مرکزی شهرستان دهاقان گفت: اصلاح شبکه فرسوده آب و افزایش مخزن آب شرب روستای قمیشلو از ۲۵۰ مترمکعب به ۳۵۰ مترمکعب از نیازهای ضروری مردم دهاقان است.

محمد علی دهقانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در دهاقان با اشاره به برگزاری جلسات شورای اداری بخش، در روستاهای شهرستان اظهار داشت: روستائیان برای ارائه مشکلات خود به مسئولان باید مسافت روستا تا مرکز شهر را طی می کردند که با برگزاری این جلسات در روستاها دیگر نیازی به این رفت و آمدها نیست و مسئولان با حضور در روستاها به صورت مستقیم وبه مشکلات آنان گوش می دهند و این جلسات برای پیگیری مشکلات مردم روستاها به صورت گردشی هر بار در یکی از روستاهای دهاقان برگزار می شود.
وی افزود: بر این اساس مقرر شد که دهیاران روستاها مصوبات جلسات را پیگیری کنند تا به اجرای کامل برسد و هر ۱۵ روز یک بار به بخشدار گزارش کاملی از عملکرد مصوبات ارائه شود.
بخشدار بخش مرکزی شهرستان دهاقان با بیان اینکه مدیران هم مکلف هستند در جلسات بعدی گزارش کاملی از روند انجام کارها را ارائه دهند، تصریح کرد: در نخستین جلسه ای که هفته قبل در روستای قمیشلو برگزار شد ۲۳ دستگاه حضور داشتند که از قبل هم موضوع کار آنان مشخص بود و هم مشکلات مردم جمع آوری شده بود.
وی جمعیت روستای قمیشلو را ۱۵۱۷ نفر اعلام کرد و گفت: این جلسه با حضور ۴۰ درصدی مردم قمیشلو برگزار شد و هر مسئول بنا به وظیفه خود پاسخگوی مشکلات آنان بود.
دهقانی در راستای آب شرب روستای قمیشلو افزود: اصلاح شبکه فرسوده آب و افزایش مخزن آب شرب قمیشلو از ۲۵۰ مترمکعب به ۳۵۰ مترمکعب از نیازهای ضروری مردم بوده که مدیر آبفای روستایی شهرستان نسبت به رفع این موضوع قول داد که تا پایان سال جاری ۵۰ درصد از لوله های فرسوده انتقال آب روستای قمیشلو اصلاح شود تا از پرت و هدررفتن آب جلوگیری شود.
وی با اشاره به فعالیت شبکه بهداشت و درمان در روستای قمیشلو گفت: رئیس شبکه بهداشت و درمان دهاقان قول مساعدت داد تا ترمیم و بازسازی مرکز بهداشت و درمان روستای قمیشلو برای رفاه حال مردم و تامین بهداشت روستا، با استفاده از اعتبار ۳۰۰ میلیون تومانی، در نیمه دوم سال به انجام برسد.
بخشدار بخش مرکزی شهرستان دهاقان با اشاره به اهمیت موضوع کم آبی در کشور و نیاز شدید به ذخیره سازی آب اظهار داشت: احداث سد خاکی به منظور تقویت منابع زیرزمینی و ذخیره سازی آب از جمله کارهای مهم در این روستا محسوب شد که در این راستا مدیر اداره جهاد کشاورزی دهاقان قول داد ظرف ۱۰ روز آینده امکان سنجی این طرح را انجام دهد.
وی بیان کرد: با توجه به درخواست مردم به احداث کمربندی در روستای قمیشلو برای رفع مشکلات ناشی از آن اداره راه و شهرسازی اعلام کرد، در صورتی که آزادسازی زمین هایی که متعلق به اشخاص است به موافقت برسد کمربندی روستا احداث می شود، هم چنین با توجه به خطرساز بودن گردنه روستای دزج به قمیشلو اصلاح این گردنه هم در دستور کار اداره راه و شهرسازی قرار گرفت.بخش مركزئ[ویرایش]


← دهستان قمبوان
بداغ آباد/ پوده / جمبزه / چاه آبزای /چاه رجائي/شاه آباد/شريف آباد/علي آبادجمبزه/ قمبوان //قهه/ کاچک /گنج قباد/هفت يكي/حكيم آباد/چاه غلامرضانمازيان/چاه ناصرآباد/مزرعه شورجه/ناحيه صنعتي جمبزه/مزرعه يالانچي///مجموعه چاه هاي کشاورزي قمبوان/مجموعه چاه هاي کشاورزي علي آبادجمبزه/شهرك صنعتي پوده

← دهستان موسي آباد
دامداري حسين زاده/كره/كوشك هادي// لاریچه /محمودآباد/مهدي آباد/علي آبادگچي/پادگان قدس/لورك مهدي آباد/شهرك صنعتي دهاقان/دانشگاه آزاداسلامي /دهآقان/دره لابود/مجتمع گروههائ كشاورزئ//باغ بزرگ//پرک آباد/چشمه مرغك/ ساوردی / سورمنده

← دهستان همگين
اشگفتك/ بودجان / تنگ دزدان /چشمه حيدر/ حیدرآباد / دره جیک / دزج / دماغه سفید / سلیجان /سه چاه/ قمیشلو / همگین /مزرعه هرندي/آب كك/حسن آباد/گلي سار/

← شهرها
دهاقان/ گلشن / قهه / قمبوان /پوده/دزج/علي آبادجمبزه/قميشلو/همگينجعبه‌ابزار