رباط ترک


روستاي رباط ترک/ دلیجان / مرکزی
این روستا از نظر تقسیمات کشوری جزء استان مرکزی (اراک) شهرستان دلیجان و دهستان هستیجان ،جمعیت آن ۳۴۸ نفر با حدود ۱۳۳ خانوار میباشد


معرفی روستا[ویرایش]

این روستا از نظر تقسیمات کشوری جزء استان مرکزی ( اراک ) شهرستان دلیجان و دهستان هستیجان ،جمعیت آن ۳۴۸ نفر با حدود ۱۳۳ خانوار می باشد. در مسیر جاده ی اصلی و ترانزیت تهران- اصفهان ۳۰کیلومتر که از دلیجان میگذریم در سمت راست جاده به روستایی برخورد میکنیم که رباط ترک نام دارد زبان آنان فارسی (در صورتیکه همه روستاهای همسایه زبان خاصی را دارند) و مردمانی بسیار خون گرم و مهمان نواز دارد، در مقایسه با روستاهای هم جوار قشر تحصیل کرده در آن بیشتر به چشم می خورد از ورزشها بیشتر فوتبال بین جوانان رایج است که عصر ها بازار گرمی را دارد .
در کنار جاده چند مغازه و غذاخوری می باشد که فروش ماست ، پنیر ،کشگ ،قره قروت (قارا) و سرو آبگوشت محلی وکباب کوبیده بعهده دارند. همیشه گوشت تازه گوسفندی در قصابی کنار جاده موجود است. همچنین تعمیرگاه اتومبیل شهرام و کارواش امیر آماده سرویس دهی به مسافرین محترم می باشند. از خوانندگان گرامی در خواست می شود با ارسال اطلاعات خود ما را یاری فرمایند تا روستا را بهتر به دیگران بشناسیم.

منبع[ویرایش]

وبلاگ روستای رباط ترکجعبه‌ابزار