رشته مهارتی روستایی


معاون امور مراکز فنی و حرفه‌ای استان اصفهان:
۳۰ رشته مهارتی برای ۱۲ روستای دهاقان مصوب شد
معاون امور مراکز اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در روستا‌های استان از برنامه‌های اصلی این اداره بوده و در حال حاضر ۳۰ رشته مهارتی برای ۱۲ روستای شهرستان دهاقان مصوب شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، عباس مهدیان ظهر امروز در جلسه نیاز‌سنجی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در روستا‌های شهرستان دهاقان به ضرورت ارائه آموزش‌های مهارتی براساس نیاز بازار کار در روستا‌ها اشاره و اظهار کرد: تصویب ۳۰ رشته مهارتی در ۱۲ روستای شهرستان دهاقان از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته در راستای توسعه آموزش‌های روستایی در استان است.
وی به نیاز‌سنجی آموزشی حدود ۱۵ مورد از روستا‌های استان اشاره کرد و ادامه داد: امیدواریم که با همکاری دستگاه‌های اجرایی در راستای توسعه آموزش‌های مهارتی روستایی براساس نیاز‌سنجی‌های صورت گرفته در روستا‌ها به نتایج مثبتی دست پیدا کنیم.
معاون امور مراکز اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با اشاره به استقبال بسیار بالای جوانان از آموزش‌های مهارتی ارائه شده در روستا‌های استان تصریح کرد: این اداره با اجرای آموزش‌های مهارتی در روستا‌ها درصدد اشتغال‌زایی برای جوانان و افراد جویای کار است.
وی اضافه کرد: البته تاکنون با مجموعه‌های مختلف مانند جهاد کشاورزی، کمیته امداد و منابع طبیعی در راستای ترویج آموزش‌های مهارتی در میان جوانان در روستا‌ها اقدامات لازم را انجام داده‌ایم.
مهدیان با بیان اینکه آموزش‌های مهارتی باید متناسب با نیاز‌های شغلی به جوانان ارائه شود، تاکید کرد: توسعه آموزش‌های مهارتی در روستا‌ها باید براساس نیاز‌های شغلی جوانان باشد و این مهم از برنامه‌های اصلی این اداره است.
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=۱۳۹۳۰۸۲۸۰۰۱۰۷۴#sthash.۱jpHuvyb.dpufجعبه‌ابزار