روستای نوگیدر وکرونا


سلام.
متاسفانه ویروس کرونا هر روز وضعیت خطرناک تر وترسناک تری به خود میگیرد واز طرفی نبود دارو و واکسن ویا راه حل تضمینی جهت کاهش این ویروس از سطح جامعه تنها راه حل بیان شده کارشناسان وپزشکان جهانی وداخلی ، رعایت فاصله گذاری اجتماعی استفاده از ماسک ودستکش و...میباشد .
مردم عزیز وبا فرهنگ نوگیدر از همان ابتدای شیوع این بیماری دید وبازدید های خانوادگی را تعطیل و با کمترین ارتباطات اجتماعی به زندگی روزمره ادامه میدهند وازطرفی در ایام خاص ضمن اعلام عدم تردد اهالی شهر نشین به روستا مانند عزاداری محرم ویا هرگونه دید وبازدید یا عید دیدنی وشب چله ویا ممنوعیت افطاری در ماه مبارک رمضان دست در دست هم دادند تا با همت همدیگر آسیب این ویروس را کمتر کنند .ولی این اسب سرکش با همه تاخت وتازش به عناوین مختلف خود را به خانواده های شهر نشین رساند وتعدادی از هم ولایتی ها را درگیر وتعدادی را هم در اوج ناباوری از جمع جدا وخاطره وداغ شان را برای همه گذاشت.
۱-مرحوم حاج کربلایی میرزاموسی بذرگری
۲-مرحوم کربلایی غلامرضا بذرگر
۳-مرحوم کربلایی گل حسین برزگری
۴-مرحومه شهربانو کارگر
هر کدام از این عزیزان با رفتنشان داغ سختی به دل اهالی روستا گذاشتند.
مرحوم میرزا موسی وگل حسین برزگری به همراه مرحومه کارگر در بهشت متقین بیرجند ومرحوم غلامرضا برزگر دربهشت رضا مشهد دفن گردیدند.
با طلب غفران از حضرت حق برای همه درگذشتگان وسلامتی برای همه اهالی روستا، انشالله هرچه سریع تر واکسن این ویروس کشف ومردم عزیز ایران نشاط وشادابی گذشته را داشته باشند.

نگارنده. سید ابوالفضل اکبری فرزند حاج سید حسنجعبه‌ابزار