سایت ها و وبلاگ های روستایی شهرستان شوش


سایتها و وبلاگهای روستای العین
شهرستان شوش استان خوزستان
http://www.rosta.blogfa.com/

سایتها و وبلاگهای روستای احمدمولا

شهرستان شوش - استان خوزستان


http://ahmadmola.blogfa.com
سایتها و وبلاگهای روستای محمد غضبان
شهرستان شوش / استان خوزستان
mohammadghazban.blogfa.com

سايتها و وبلاگهاي روستاي بیت حاتم
شهرستان شوش - استان خوزستان
www.bethatem.blogfa.com/
سايتها و وبلاگهاي روستاي سید خشان
شهرستان شوش - استان خوزستان
rahmadi.blogfa.com/
روستای سید خشان یکی از روستاهای محروم از نظر نعمت آب شرب از بخش شاوور توابع شهرستان شوش دانیال استان خوزستان با جمعیتی حدودا ۱۲۴۲ نفر و ۲۳۸ خانوار می باشد که این روستا در جنوب شرق شهر شوش و در شمال شرق اهواز قرار دارد ساکنین این روستا تماما عرب زبان می باشند که تقریبا ۷۵ درصد آنها سید و از صلاله زید بن الحسین می باشند . میان گین سن افراد این روستا تقریبا ۲۴ ساله می باشد وتقریبا همه با سواد. این روستا از نظر مدرسه ِبهداشت ِ مرکز بهداشت ِتلفن ِ برق ِبا همت مسئولین موردی ندارد تنها مشکل اصلی این روستا و روستاهای همجوار با جمعیتی بیش از ۵ هزار نفر نداشتن آب شرب و گاز می باشد که با نداشتن گاز می شود کنار آمد ولی چاره ای برای آب شرب باید اندیشید .که از مسئولین محترم منطقه و استان تقاضای بررسی و پیگیری این مشکل اساسی و حیات بخش را دارم .روستایی با این همه جمعیت نسبتا جوان و تحصیل کرده بایستی از امکاناتی نسبتا خوب بهره مند باشند تا افرادی کاردان و نخبه تحویل جامعه اسلامی و ادامه انقلاب بدهد و در پیشرفت منطقه و کشور کمک کند .
سايتها و وبلاگهاي روستاي سید باقر
شهرستان شوش - استان خوزستان
j۹۴۱۹.blogfa.com

سايتها و وبلاگهاي روستای سید رحیمه

شهرستان شوش-استان خوزستان

http://saidrahimeh.blogfa.com/

سایتها و وبلاگهای روستای سید محمد تفاخ
شهرستان شوش / استان خوزستان
taffakh.blogfa.com/


گفته شده است سید محمد تفاخ که سیدی وارسته بوده در این روستا می زیسته و در میان مردم از اهمیت و احترام خاص برخوردار بوده است و این عاملی شده برای نامگذاری روستا به نام ایشان.این احتمال نیز وجود دارد که سید محمد تفاخ اولین فردی بوده که در روستا مسکن گزیده و بعد بتدریج کسانی اطراف او گرد آمده و در این منطقه ساکن شده باشند، همین عامل موجب ماندگاری نام ایشان در روستاشده است.
عکس های زیر ماحاصل گشتی یک روزه در روستای سید محمد تفاخ (الهدامة) از توابع شهرستان شوش می باشد
سايتها و وبلاگهاي روستاي شیخ حسن
شهرستان شوش - استان خوزستان
sheykhasan.blogfa.com/
روستاي شيخ حسن در ايران، استان خوزستان از توابع شهرستان شوش در بخش مركزي،دهستان حسين آباد و در ۱۵كيلومتري شرق شهر شوش در كنار رودخانه دز و نيز همجوار محدوده شهرستان دزفول قرار دارد.
اين روستا در سال۱۳۳۴ هجري شمسي با مهاجرت تعدادي از خانواده هاي روستاهاي قديمي اطراف اين روستا مانند روستاي شيخ خلف يا حر(شهر حر فعلي) ،چعب (احمد مولا فعلي)،دچه و ... تاسيس يافت.
نام فعلي روستا (شيخ حسن )بر گرفته از نام حاج حسن حيدري آل كثير فرزند مرحوم حاج شيخ خلف حيدر ميباشد،ايشان اولين شخصي بود كه در اين منطقه ساكن شد.

فارنيه نام يك كانال خاكي قديمي كه بر اساس اسمهاي قديمي بر روي يكي از كانالهاي اطراف منطقه مانند حرموشي و...ميگذاشتند ،ميباشد .مردم روستا جهت ابياري زمينهاي كشاورزي خودشان از اين كانال كه از وسط روستا ميگذشت استفاده مي نمودند .همكنون اين كانال از بين رفته است.

روستاي شيخ حسن داراي ۷۸ باب منزل مسكوني ، ۱۰۵ خانوار و جمعيت ۴۵۵ نفر ميباشد.
روستاي شيخ حسن در سال ۱۳۸۷ تهيه طرح هادي گرديده اين طرح بوسيله بنياد مسكن انقلاب اسلامي تهيه شده است.وباتوجه به اين ، مساحت۱۲۸۵۰۰ متر مربع واقع در محدوده ي طرح هادي ميباشد.
درسال ۱۳۷۹ اولين با در روستا فعاليت اجرايي (شامل اجراي جوي ،زيرسازي،اسفالت و بلوار ورودي روستا) توسط بنياد مسكن انجام گرفته است.

افراد ساكن در اين روستا اكثرا" كشاورز هستند يعني ميتوان گفت شغل غالب آنها كشاورزي است ، در كنار اين فعاليت بعضي افراد شغل دومي مانند خريد و فروش محصولات كشاورزي ، دامي و ... هم دارند .
تعدادي از ساكنين نيز به عنوان كار گر ساده در كنار اين كشاورزان فعاليت دارند.تعدادي ديگر در كارخانه هاي اطراف اين روستا فعالند.
روستاي شيخ حسن افراد تحصيل كرده اي ( در رشته هاي مهندسي و علوم انساني) نيز دارد (هم دختر و هم پسر) كه تعدادي از انها در رشته اي كه تحصيل نموده اند فعاليت دارند و تعدادي ديگر به علت انكه نتوانسته اند در رشته ي تحصيلي خود فعاليت كنند در كنار پدر و برادران خود به عنوان كشاورز فعالند.
زنان و دختران روستا هم در كنار مردانشان به فعاليت كشاورزي مشغولند و هم به امور خانه و فرزندانشان رسيدگي ميكنند.


سايتها و وبلاگهاي روستاي میان آب
شهرستان شوش - استان خوزستان
mianabvilage.blogfa.com/
nezami-school.blogfa.com


روستاي ميان آب بر خلاف نامش نه ميان آب است نه در آن آبي وجود دارد (حتي آب شرب هم ندارد و مثل اون زمونا زنان روستا آب مورد نياز را از اين ور و اون ور ميارن اون هم روي سر {در سال ۲۰۱۲ هستيم}) مشخصات جغرافيايي : اين روستا در بخش جنوبي حوزه آبريز رود خانه دز بين طول شرقي ۴۸ درجه و ۲۷ دقيقه تا ۴۸درجه و ۴۰ دقيقه و عرض شمالي ۳۱ درجه و ۵۰ دقيقه واقع شده و از شمال شرق و جنوب شرقي به رودخانه دز ، از شمال به تپه ماهور هاي منتهي به رودخانه دز، از غرب به اراضي نيشكر هفت تپه و در كنار راه آهن سراسري تهران خرمشهر محدود است اين روستا در ۱۵ كيلومتري هفت تپه ميباشد.
روستاي ميان آب كه تشكيل شده از چند روستا خيلي كنار هم (سيد رحيمه، سيد خشان، سيد خلف و غزي) داراي جمعيت حدود ۸۰۰۰ نفر (طبق آمار مركز بهداشت روستا) و در حدود ۲۰۰۰ خانوار ميباشد. (البته مسئولين محترم قول شهر شدن و .... اين روستا را هم دادن)

روستاي ميان آب جاهاي ديدني ندارد بهتر بگم اون جوري كه سهراب سپهري تعريف از ده و روستا ميكنه و ميگه چه صفايي دارن، چشمه هاشان جوشان، گاوهاشان شير افشان ، بي گمان آنجا آبي آبي است، غنچه اي مي شكفد مردمش با خبرند. نه از اين خبرا نيس.

۸۰ درصد مردم شاغل شركتهاي نيشكري هفت تپه ، ميان آب ، كارون و كاغذ پارس هستند. و البته در كنار اين كار بعضي ها كشاورزي و دامداري هم ميكنند.

مردم روستاهاي ميان آب همه عرب زبان هستند مردمي بسيار خوب ، مهمان نواز و خونگرم در شادي هاي همديگر شركت ميكنند و شادي مي كنند و در عزاداري هاي همديگر گريه و اندوه.

اطراف روستاي ميان آب روستاي علي ضغير (عيثه) ، سلمان داود و سيد حسين در جنوب و روستاي سيد باقر در غرب و روستاي گطيش، آهودشت ، عبدارضا العلي ، خليفه و مفتن در شرق و روستاي عين در شمال اما از شرح حال روستا نوشتن خيلي برام سخته چون جاهاي زيادي رفتم و تفاوت روستاهاي شمال كشور ، شهر و شهرهاي بزرگ با اين روستا را به چشم ديدم ميشه گفت ما يه جورايي زنداني چهار ديواري خانه هايمان هستيم زيرا فكر ميكنيد غير از سر زدن به فاميل آن هم جز چشم و هم چشمي سودي ندارد به كجا ميشود رفت پس مجبوريم در خانه و در كنار ريس خانه به جعبه جادويي(تلوزيون) و كامپيوتر كه اينترنت با آن سرعتش كه نور هم به پاش نميرسه خودمان را مشغول مي كنيم و البته بيچاره بازنشته ها كه مجبورند ۲۴ ساعته در خدمت خونه و اهل خونه باشند. و بيچاره تر دختران دم بخت كه قيد تحصيل را هم زدند و مطلقا دل خوش كردند به شستن و روفتن و آشپزخانه.
سايتها و وبلاگهاي شهرک بهرام (سگوند - خلخالی )
شهرستان شوش دانیال - استان خوزستان
b-t.blogveb.com/
sh-kh.blogveb.com/
سايتها و وبلاگهاي روستاي مالک اشتر
شهرستان شوش - استان خوزستان
naamehsusa.blogfa.com/جعبه‌ابزار