سنگرسازان بی‌سنگر


عنوان سنگرسازان بی سنگر در پیام امام خمینی به مسئولین جهاد سازندگی به منظور تجلیل و تقدیر از فداکارهای آنان به این جهادگران عنوان شد.
پيام به مسئولان برگزارى سمينار جهاد سازندگى (سنگر سازان بي سنگر)

زمان: ۱۴ آذر ۱۳۶۷/۲۴ ربيع الثانى ۱۴۰۹

مكان: تهران، جماران‌
موضوع: تجليل و تقدير از جهادگران جهاد سازندگى‌
مخاطب: مسئولان برگزارى سمينار جهاد سازندگى‌

بسم اللَّه الرحمن الرحيم‌
زحمات بى‌ وقفه جهاد، اين سنگر سازان بى‌سنگر، در دفاع مقدسمان از جمله مسائلى است كه ترسيم آن در قالب الفاظ نمى ‌گنجد. عشق جهاد در خدمت به اسلام و مردم چشم دل عشاق خدمت به دين و مردم را روشن نموده است.
شجاعت دلير مردان و شيرزنان جهادي مان در جهادمان عليه كفر و بيداد زبانزد خاص و عام است. وسعت دامنه گذشت و ايثار مردان و زنان جهاد، جنگ و صلح، بزرگ و كوچك، فقير و غنى اين مرز و بوم را فراگرفته است.
جهاد شمايل دنياى آزادى و استقلال در عرصه كار و تلاش و پيكار عليه فقر و تنگدستى و رذالت و ذلت است.

فرزندان عزيز جهادى‌ ام به تنها چيزى كه بايد فكر كنيد به استوارى پايه‌ هاى اسلام ناب محمدى- صلى اللَّه عليه و آله و سلم- است. اسلامى كه غرب، و در رأس آن امريكاى جهانخوار، و شرق و در رأس آن شوروى جنايتكار را به خاك مذلت خواهد نشاند. اسلامى كه پرچمداران آن پابرهنگان و مظلومين و فقراى جهانند و دشمنان آن ملحدان و كافران و سرمايه داران و پول پرستانند. اسلامى كه طرفداران واقعى آن هميشه از مال و قدرت بى‌ بهره بوده ‌اند؛ و دشمنان حقيقى آن زراندوزان حيله‌ گر و قدرت مداران بازيگر و مقدس نمايان بى‌ هنرند.
شما عزيزان با خدمات شايسته خود در پشت جبهه‌ ها، چون جبهه‌ ها، دل امام زمان- روحى له الفداء- را شاد كرده ‌ايد.

اميدوارم از سياست صخره‌ هاى سخت «نه شرقى، نه غربى جمهورى اسلامى» عبوركنيد كه اگر ايران را بر پايه استقلال واقعى پايه ريزى نكنيم، هيچ كارى نكرده ‌ايم.
چشم اميد من به شما سازندگان پر شور و نشاط اسلامى است.

والسلام عليكم و رحمة اللَّه.
روح اللَّه الموسوى الخمينى
منبع[ویرایش]


صحيفه نور جلد۲۱ ، ص ۲۰۵

جستارهای وابسته[ویرایش]


جهاد سازندگی
کانون سنگرسازان بی سنگرجعبه‌ابزار