سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان دزفول


فرمانده سپاه دزفول در گفت‌وگو با تسنیم:
ظرفیت سپاه دزفول برای تبیین فرهنگ اقتصاد مقاومتی استفاده می‌شود
شناسه خبر: ۱۰۶۳۲۶۱ سرویس: استانها
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
فرمانده سپاه دزفول گفت: خودباوری اصلی‌ترین محور اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در مسیر اجرای منطق و گفتمان اقتصاد مقاومتی است و ما اگر به دنبال تحقق این ایده هستیم باید بیش از هر چیز به دنبال تقویت این گفتمان باشیم.
عبدالامیر محتشمی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دزفول اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سال جدید و پس از برسی نیازهای کشور و سنجش مسیر حرکتی ایران اسلامی ایده و گفتمان اقتصاد مقاومتی را خطاب به مردم و مسئولان بخش‌های مختلف اجرایی و خدماتی مطرح کرده است.
وی افزود: متاسفانه در طول سال‌های اخیر نگاه ما برای توسعه و پیشرفت به خارج از کشور و مرزهای بین المللی معطوف شده است و همین مقوله نگاه به تولید و روحیه داخلی را در منظر اجتماع تضعیف کرده است.
فرمانده سپاه دزفول عنوان کرد: خودباوری اصلی‌ترین محور اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در مسیر اجرای منطق و گفتمان اقتصاد مقاومتی است و ما اگر به دنبال تحقق این ایده هستیم باید بیش از هر چیز به دنبال تقویت این گفتمان باشیم.
وی گفت: نگاه ما نباید در مسیر تحقق و اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی معطوف و منحصر به نصب بنر و همایش باشد و باید به دنبال یک رویکرد عملی و واقعی در مسیر اجرای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری باشیم.
محتشمی‌راد بیان کرد: مقام معظم رهبری بارها و بارها در سخنرانی‌ها و رهنمودهای خود مطرح کردند و گفته‌اند «اقتصاد مقاومتی یک مسیر مهم در توسعه خود باوری و استقلال کشور و دوری از وابستگی به غرب و سیاست‌های اقتصادی آنان است»
وی افزود: ما اگر روحیه و استعداد مردم و جوانان خود را در بخش‌های مختلف اجتماعی و ظرفیت شهرها و اقشار مختلف جامعه را باور کنیم و شکوفایی آنان را مورد توجه قرار دهیم، بیش از گذشته توسعه و آبادانی و پیشرفت را برای کشور به ارمغان خواهیم آورد.
فرمانده سپاه دزفول اظهار کرد: توجه به همین روحیه و ظرفیت، مردم ایران اسلامی را به مبارزه با طاغوت و حضوری پر افتخار در هشت سال دفاع مقدس دعوت کرد و مردم و اقشار مختلف اجتماعی با لبیک به رهبر و ولی فقیه زمان از کیان ملی و اعتقادی خود دفاع کردند و در برابر دشمن تا دندان مسلح ایستادگی کردند.
وی گفت: ما باید رشد فرهنگ ایستادگی و اقتصاد مقاومتی را برای جوانان و دیگر اقشار مختلف اجتماعی مورد توجه قرار دهیم تا همه برای حفاظت و انتقال این فرهنگ به آیندگان آماده باشند و پیام این منطق، بیش از گذشته به نسل‌های آینده منتقل شود.
محتشمی‌راد تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی، یعنی ایستادگی و مقاومت در برابر تهدید و نفوذ دشمن با هر ایده و تفکری، پس ما نیز باید مفهوم و پیام واقعی این گفتمان را درک کنیم و به ویژه اکنون که با ایده اجرا و عمل مزین شده بیش از هر چیز به دنبال تحقق آن متناسب با نیاز کشور و جامعه باشیم.
وی افزود: اگر در راستای تبیین اهداف انقلاب برای نسل‌های سوم و چهارم که درکی از آن دوران ندارند، تلاش نشود، آن‌ها انگیزه تداوم آرمان‌های این رخداد عظیم و عزتمند را از دست داده و به تدریج انقلاب اسلامی ایران کم‌رنگ و به فراموشی سپرده خواهد شد.
فرمانده سپاه دزفول گفت: به همین جهت توجه به ظرفیت و استعداد بخش های مختلف سپاه دزفول برای تبیین فرهنگ اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گرفته است و برنامه های گسترده فرهنگی در این حوزه با همکاری بخش های مختلف شهری برنامه ریزی و اجرا می شود.جعبه‌ابزار