شورای کشاورزی شهرستان شوش


به گزار شوش ۲۴، صبح روز چهارشنبه نشست شورای کشاورزی شهرستان شوش با حضور مسئولین استانی و اجرایی شهرستان شوش در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
در این نشست فرماندار شوش، نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی، کیخسرو چنگلوایی مدیر جهاد و کشاورزی خوزستان، هرمز خواجوی مدیر تعاون روستایی استان خوزستان و مسئولین اجرایی شهرستان شوش حضور داشتند.
در این نشست رضا نجاتی فرماندار شهرستان شوش با اشاره به اینکه شهرستان شوش یک شهر برجسته از نظر کشاورزی محسوب می شود بیان داشت: با هماهنگی های انجام شده با اداره جهاد و کشاورزی یک کمیته ای تعیین شود برای برداشت گندم تا مثل سالهای گذشته برداشت گندم از مزارع شروع شود.
نجاتی افزود: شهرستان شوش در سرشماری استان خوزستان مقام اول را دارد و به جرات می توانم بگویم که شهرستان شوش در تولید گندم یکی از قطب های اصلی در خوزستان است.
فرماندار با تاکید بر پرداخت خسارت به سیل زدگان گفت : حوادث غافلگیر کننده داشتیم تگرگ در قبل از سال جدید و طغیان رودخانه دز و وقوع سیلاب موجب ضرر وزیان شد و به بخش کشاورزی شوش خسارتی را وارد کرد. تلاش کردیم تا این اوضاع را بهبود بخشیم و در حال حاضر شرایط خوبی حاصل شده است.
فرماندار شوش افزود : شوش در حوزه کشاورزی اول است و این وضعیت این ضرورت را به همراه دارد که یک پایانه صادراتی در این شهرستان ایجاد شود.
سید راضی نوری نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی در این نشست عنوان کرد: در این سیل خسارت جانی نداشتیم اما این سیل باعث شد تا کشاورزی شهرستان شوش متحمل ضرر و زیان شود و برخی از مردم زندگیشان را از دست بدهند.ما باید برای این حل این مشکلات چاره جویی کنیم.
کیخسرو چنگلوایی مدیر کل جهاد کشاورزی خوزستان با ارائه پیشنهاد برای برگزاری جلسات مستمر و پیگیری های مصوبات این جلسه بیان داشت: شهرستان شوش با تولید گندم نقش مهمی را در اقتصاد استان خوزستان ایفا می کند.
علیرضا ملک زاده رئیس ای حاضر در این نشست اداره جهاد و کشاورزی شهرستان شوش در این نشست گزارش مبسوطی از عملکرد این ارائه داد. و دیگر اعضای حاضر با ارائه گزارش به بحث و تبادل نظر پرداختند تا برای حل مشکلات کشاورزی و قوت بخشیدن به این حوزه راهکارهایی را بیابند.
گفتنی است عامری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان شوش نیز گزارشی از عملکرد این ادراه در برابر شیوع بیماری تب برفکی ارائه داد.جعبه‌ابزار