صنایع تبدیلی روستاهای مازندران


مدیرکل روستایی استانداری مازندران:
صنایع تبدیلی روستاهای مازندران تقویت می‌شود
خبرگزاری تسنیم: مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران با تاکید بر کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها، گفت: امسال در صدد هستیم صنایع تبدیلی را در روستاهای مازندران تقویت کنیم.
نسخه قابل چاپ
جان اله عبدی در گفت و‌گو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت: توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در روستاها می‌تواند در افزایش درآمد روستاییان موثر باشد.
وی با بیان اینکه تولیدات کشاورزی مازندران به دلیل نداشتن فرآوری محصولات با چالش مواجه است، برنامه‌ریزی برای تقویت کشاورزی در روستاها را خواستار شد.
عبدی گفت: توانستیم با برگزاری جلسات مشترک با سازمان‌هایی که در توسعه روستایی نقش مهمی ایفا می‌کنند اقدامات ابتدایی را در هماهنگی دستگاه‌ها بوجود بیاوریم.
وی خاطرنشان کرد: استفاده از زیرساخت‌های مختلف در روستاها اهمیت دارد و با فراهم کردن بستر و امکانات برق‌رسانی، گاز رسانی و فراهم کردن زیرساخت‌های مخابراتی و بهره‌مندی روستایییان از اینترنت امکان زندگی و توسعه در روستاها فراهم است و درآمدزایی خانوارهای روستایی مهم‌ترین مسئله ای است که با برنامه‌ریزی باید به آن پرداخته شود.
عبدی تصریح کرد: فعال کردن توانمندی‌های روستا و روستاییان از برنامه‌های دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری مازندران است.
مدیرکل دفتر روستایی و امور شوراهای استانداری مازندران افزود: در سال ۹۴ با تدوین برنامه‌ای ۵ ساله روستایی قصد داریم، شکوفایی اقتصادی روستاها را با مشارکت‌های مردمی و همیاری دهیاران و اعضا شورای روستا فراهم کنیم.
وی با اشاره به هماهنگی مناسب بین دهیاران، اعضای شورا و مسئولان گفت: ۷ هزار و ۶۰۰ نفر عضو شوراهای روستایی مازندران هستند.
عبدی بیان کرد: ساخت دهیاری‌ها نیز راهکاری برای فعال شدن توانمندی‌ها و استعدادهای روستایی بوده که در بیش از هزار و ۹۰۰ روستا مازندران دهیاری وجود دارد.
وی با اشاره به جدی گرفتن ترویج کشاورزی در روستاها، گفت: نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مازندران بیش از ۱۲ هزار نفر عضو دارد، که از این میزان تعداد زیادی جویای کار هستند و با بهره‌گیری از توان علمی این مهندسان جوان در روستاها می‌توان اشتغال‌زایی مناسبی را در روستا ایجاد کرد.جعبه‌ابزار