فیروزکلاعلیا


شهرستان آمل استان مازندران

روستای فیروزکلاعلیا(FIROOZKOLA OLIA) بر اساس اقوال اهالی به اسامی کلمیس(KALMIS) و کلمیس کت سرا(KALMIS KATSARA) نامیده می شود .ویژگی های طبیعی[ویرایش]


← مختصات جغرافیایی روستای فیروزکلاعلیا
روستای فیروزکلاعلیا از روستاهای دهستان دشت سر بخش دابودشت شهرستان آمل می باشد . این روستا در جنوب شرقی شهر آمل و در بین روستاهای مهدیخیل در شرق ، روستا ی پاشاکلا در جنوب ، روستای فیروزکلاسفلی و فیروزکلاوسطی در شمال محدود گشته است .
امکانات موجود در روستا[ویرایش]

روستای فیروزکلاعلیا دارای امکانات آب آشامیدنی ، برق ،جاده ارتباطی آسفالت ، تلفن ، مرکز خدمات پستی ، شورای اسلامی ، دهیاری می باشد و همچنین تعریض معابر در آن در حال اجرا است.
مشاغل روستا[ویرایش]

روستای فیروزکلاعلیا با توجه به داشتن هوای مناسب و خاک عالی از مناطق خوب کشاورزی شهرستان آمل بوده که در آن محصولاتی از جمله برنج ، انواع سبزیجات از جمله جعفری ، تربچه ، شاهین ، اسفناج و مرکبات پرتقال ، نارنگی ، لیمو ، محصولات لبنی ، هندوانه و... حاصل می گردد. به تناسب ، شغل اغلب اهالی روستا کشاورزی ، دامداری و باغداری می باشد .
آمارهای اجتماعی روستای فیروزکلاعلیا[ویرایش]


روستای فیروزکلاعلیا براساس سرشماری ۱۳۹۰ بالغ بر ۳۴۹ نفر و ۱۰۸ خانوار می باشد . روستای فیروزکلاعلیا زیر مجموعه روستای فیروزکلای بزرگ است. روستای فیروزکلا از سه بخش « پایین محله (فیروزکلاسفلی)،سلیمان محله (فیروزکلاوسطی) و کلمیس (فیروزکلاعلیا)» تشکیل شده است. اکثر مردم کلمیس و پایین محله به ییلاق امیری و اکثر مردم سلیمان محله به ییلاق اندوار می روند.


پیوندها[ویرایش]
جعبه‌ابزار