فینسک


"فینسک"تنها در روی کاغذ روستای گردشگری است
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۲۹
رییس شورای روستای نمونه گردشگری فینسک، با اشاره به آفت زدگی درختان این جنگل در چند سال اخیر،گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون که بیش از ۳۰ سال از آن می گذرد،جنگل فینسک سمپاشی هوایی نشده است.

به گزارش عرش نیوز از استان سمنان ، ذبیح ا... شهریاری نسب در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: آخرین سمپاشی این جنگل مربوط به زمانی است که من حدود ۱۰ سال داشته ام و به سال های پیش از انقلاب اسلامی برمی گردد.
رییس شورای روستای نمونه گردشگری فینسک،با اشاره به اینکه این روستا بعنوان روستای نمونه گردشگری ثبت شده است،گفت: این اتفاق تنها در روی کاغذ اتفاق افتاده و هیچگونه اقدام عملی در این راستا صورت نگرفته است و با وجود تقاضاهای متعدد شورای روستا و مراجعات مکرر متاسفانه تاکنون هیچ کاری در این راستا انجام نگرفته است.
شهریاری نسب،ادامه داد: بر اساس آنچه از ابتدا اعلام شد قرار بود کوچه های روستا سنگفرش و معابر آن آسفالت شود اما متاسفانه کاری در این زمینه هم صورت نگرفته است.
وی،با اشاره به حضور گردشگردان در این روستای خوش آب و هوای شمال استان،اظهار کرد: متاسفانه سال هاست که زباله ها در حوالی روستا و در مسیر رودخانه و جاده منتهی به این منطقه رها و تنها با بارش باران از منطقه دور می شوند وگرنه در زمینه دفن زباله اقدام عملی صورت نگرفته است.حتی چندتا سطل زباله هم در این منطقه و در مسیر عبور گردشگران قرار داده نشده است.
شهریاری نسب با اشاره به تخریب خانه های قدیمی روستا،افزود: در این روستا خانه های قدیمی وجود داشت که متاسفانه حفظ نشدند خانه خود ما حدود ۳۰۰ سال قدمت داشت اما متاسفانه ناچار به تخریب آن شدم.
وی آلودگی در مسیر رودخانه را بیش از حد دانست و گفت: متاسفانه گردشگران رعایت نمی کنند و از طرفی برای جمع آوری و دفن آنها اقدامی نشده است. البته ما بارها به مسوولین امر گزارش داده ایم اما پاسخی داده نشده است.
گفتنی است: جنگلهای فینسک در ۵۵ کیلومتری شمال شرق سمنان، در شیب شمال و جنوبی ارتفاعات البرز و در ارتفاع ۱۴۰۰ تا ۲۷۰۰ متر از سطح دریا قرار گرفته اند. این منطقه بخشی از منطقه حفاظت شده پرور و در عرض ۰۷۲/۳۶ شمالی و در طول ۵/۵۳‌شرقی جغرافیایی در شهرستان مهدیشهر و دهستان فولاد محله واقع شده است.جعبه‌ابزار