لبشکا


شهرستان آستانه اشرفیه استان گیلان
فجر انقلاب/۱۵
گازرسانی به ۱۰ روستای آستانه‌اشرفیه
رئیس اداره گاز آستانه‌اشرفیه از گازرسانی به ۱۰ روستای این شهرستان خبر داد و گفت: گازرسانی روستای «لبشکا» آستانه‌اشرفیه دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستانه‌اشرفیه، محمدجعفر موسی‌زاده ظهر امروز در جریان بازدید از پروژه گازرسانی روستای لبشکای این شهرستان اظهار کرد: از ۱۰۴ روستای آستانه‌اشرفیه تعداد ۵۰ روستا از بخش مرکزی و ۱۹ روستا از بخش بندرکیاشهر از گاز بهره‌مند هستند.
وی با بیان اینکه مقدمات کار گازرسانی تعداد ۱۰ روستای آستانه‌اشرفیه از اجرای بند «ق» تبصره دو در صورت اعتبارات ملی اجرایی می‌شود، افزود: دولت به ازای هزینه پرداخت یارانه به مردم در سوخت مایع و فسیلی از بابت جایگزینی به سوخت گاز طبیعی هزینه اجرای پروژه‌های بند «ق» تبصره دو را در دستور کار خود قرار داده است.
رئیس اداره شرکت گاز آستانه‌اشرفیه با اشاره به اینکه گیلان جزو استان‌هایی است که می‌تواند از محل بند «ق» تبصره دو گازرسانی به روستاها استفاده کند، از گازرسانی به روستاهای «خلشا، گاجا، کتشسصت آبادان» از دهستان چهارده و روستاهای «امیرهنده، فوشازده، تاسنده، دهشال، ششکل» از دهستان دهشال آستانه‌اشرفیه و روستاهای «دشمن کرده، گیلده پایین و بالا» از بخش بندر کیاشهر خبر داد.
وی با بیان اینکه در آستانه‌اشرفیه ۳۷ هزار و ۸۴۸ مشترک زیرپوشش گاز این شهرستان هستند، یادآور شد: از این تعداد، ۲۶ هزار و ۸۳۶ مشترک در آستانه‌اشرفیه و ۱۱ هزار ۱۲ مشترک در بخش بندر کیاشهر هستند.
موسی‌زاده درباره عملیات اجرایی گازرسانی به روستای لبشکا خاطرنشان کرد: در این روستا با یک‌هزار و ۷۰۰ متر شبکه‌گذاری به اتمام رسیده و دهه فجر امسال مردم روستا از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=۱۳۹۳۱۰۱۳۰۰۰۹۶۱#sthash.S۷۱NiSHV.dpufجعبه‌ابزار