معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری


معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از اعطای تسهیلات ویژه با کارمزد سه درصد به منظور تشکیل شرکت‌های روستایی در سطح کشور خبر داد.
به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه چهارمحال و بختیاری، دکتر سید ابوالفضل رضوی ۱۵ اردیبهشت‌ماه در سفر به شهرکرد در همایش شورای اسلامی شهر و روستا، اظهار کرد: شوراهای شهر و روستا باید به مردم اجازه مطالبه‌گری دهند و از نقد شدن توسط آن‌ها استقبال کنند.
رضوی تصریح کرد: اگر شوراها در مقابل نقد شدن توسط مردم تشکر کنند مردم به حکومت علاقه‌مندتر شده و بقای حکومت تضمین می‌شود.
وی افزود: شورایی که درخواست‌های عاجزانه می‌کند نمی‌تواند حق مردم را ادا کند بلکه شورایی می‌تواند حق مردم را ادا کند که خود را ملزم به اجرای خواست مردم کرده باشد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به لزوم تشکیل جمع اقتصادی در روستاها، خاطرنشان کرد: توسعه زمانی پایدار است که مردم دست در دست یکدیگر داشته باشند و کارهای فردی، آبادانی را به تعویق می‌اندازد.
وی با بیان اینکه درآمد پایین و نبود شغل برای جوانان مشکل عمده روستاها است، گفت: طرح دولت برای حمایت از روستاییان در این زمینه، اعطای تسهیلات به شرکت‌های روستاییان است که چندین خانوار در آن عضو باشند.
رضوی افزود: اگر ۲۵ خانوار روستایی تشکیل یک شرکت دهند به آن‌ها برای اجرای طرح‌هایشان تسهیلات تا سقف ۷۵۰ میلیون تومان اعطاء خواهد شد، چنانچه ۵۰ خانوار روستایی تشکیل شرکت دهند تسهیلات تا سقف یک میلیارد تومان داده می‌شود،۱۰۰ خانوار روستایی تا سقف دو میلیارد تومان، ۱۵۰ خانوار با سقف سه میلیارد تومان و اگر ۲۰۰ خانوار تشکیل شرکت بدهند تسهیلات آن‌ها بدون سقف است که تمام این تسهیلات با کارمزد سه درصد و بازپرداخت از سال سوم خواهند بود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به اینکه سرانه ایجاد اشتغال در روستا ۵۰ میلیون تومان است، تصریح کرد: اگر چهارمحال و بختیاری بتواند سه هزار شغل روستایی ایجاد کند، اعتبار این طرح تامین خواهد شد.
وی گفت: ۳۰ میلیون تومان تسهیلات برای خرید خودرو شخصی یا وانت و ۱۰۰ میلیون تومان برای خرید ون با کارمزد چهار درصد و با شرط استفاده در جهت انجام امور روستایی به روستاییان اعطاء می‌شود.
رضوی با اشاره به اینکه ایمان به خدا و باور خود لازمه هر حرکتی است، اظهار کرد: هر تغییری از درون ملت است.
وی افزود: امروز باید مسئولان قبول کنند منت خدمت کردن به مردم را بکشند و مردم باید بدانند فرمانده مسئولان هستند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در پایان گفت: انقلاب اسلامی ایران حاصل ایمان به خدا و حضور مردم در عرصه است.جعبه‌ابزار