منطقه جوکار


مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد:
گازرسانی به منطقه جوکار با CNG امکان‌پذیر است
مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد گفت: گازرسانی به منطقه سردسیری جوکار با CNG امکان‌پذیر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، صبح امروز استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه مدیران‌کل و معاونین استاندار از مناطق مختلف جوکار بازدید به عمل آوردند و مردم روستا‌های مختلف مشکلات خود را با آنها در میان گذاشتند.
در این بازدید یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که مردم این مناطق با استاندار مطرح کردند گاز‌رسانی به منطقه سردسیری جوکار بود.
هوشنگ صیدالی با بیان اینکه دولت و وزارت نفت در سال ۹۴ هیچ برنامه‌ای برای گاز‌رسانی به صورت خط لوله ندارد، افزود: دولت برای روستا‌هایی که نصب هر علمک‌ شش میلیون تومان هزینه دارد برنامه‌ای ندارد.
این مسئول افزود: به دلیل هزینه زیاد نصب علمک از این پس گازرسانی از طریق مجتمع‌های CNG صورت می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دو منطقه دیشموک و قلعه‌رئیسی در اولویت گازرسانی به صورت CNG هستند و قبل از هر گازرسانی به فکر این دو بخش هستیم.
وی ادامه داد: کار‌های مطالعاتی گازرسانی به دیشموک و قلعه‌رئیسی انجام گرفته و در اولین فرصت گازرسانی این مناطق انجام می‌گیرد.
وزارت نفت، شرکت نفت و گاز پیگیر و همه تلاش خود را در گازرسانی به این مناطق به کار بسته و در آینده نزدیک شاهد گازرسانی به همه نقاط کهگیلویه و بویراحمد هستیم.
غلام‌محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه از منطقه بیلوخر تا منطقه سرچال ۶ هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت دارد، از مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد خواست که گازرسانی این مناطق را دستور کار قرار دهد.
وی با بیان اینکه گازرسانی به مناطق تا حد زیادی از مهاجرت روستاییان به شهر‌ها جلوگیری می‌کند، متذکر شد: ارائه خدمات اولیه به این مناطق بسیاری از مشکلات آن‌ها را رفع و از مهاجرت مردم این مناطق جلوگیری می‌کند.
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=۱۳۹۳۱۱۰۳۰۰۰۲۲۹#sthash.yWcQRhbK.dpufجعبه‌ابزار