منطقه گردشگری قلات گناوه


چشم‌اندازهای کوهستانی و درختان بلوط قلات گناوه گچساران پذیرای گردشگران + تصاویر
خبرگزاری تسنیم: منطقه گردشگری قلات گناوه شهرستان گچساران به دلیل دارا بودن چشم‌اندازهای کوهستانی، درختان بلوط و باغ‌ها و چشمه‌ سارها در ایام نوروز پذیرای مسافران نوروزی از اقصی نقاط کشور است.
نسخه قابل چاپ
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گچساران، در فاصله ۱۴ کیلومتری شمال شهرستان گچساران و در دامنه کوه گناوه و ارتفاعات پایین دست کوه خامی، روستایی به نام گناوه قرار دارد که طبیعت بسیار زیبا و دیدنی و چشم‌نواز آن چشم هر گردشگری را به خود جلب می‌کند.
قلات گناوه دارای چشم‌اندازهای بسیار زیبایی بوده و وجود جاذبه‌های طبیعی دیدنی در آن، هر ساله در ایام نوروز مسافران و گردشگران نوروزی بسیاری از اقصی نقاط کشور را به خود جذب می‌کند.
وجود چشم‌اندازهای کوهستانی، درختان بلوط و باغ‌ها و چشمه‌ سارهایی که آب مورد نیاز باغ‌ها را از کوه خامی تأمین می‌کند، زیبایی بسیار خاصی به روستای گناوه در شهرستان گچساران بخشیده است.
قلات گناوه به دلیل سرسبزی و داشتن جاذبه‌های بکر و چشم‌نواز، در ایام نوروز جزو سه منطقه گردشگری پربازدید در شهرستان گچساران است.
روستای گناوه دارای قدمت بسیار بالایی بوده و وجود غارها و محوطه تاریخی روستا و دیگر آثار تاریخی در منطقه قلات که حدود ۳ کیلومتر با آن فاصله دارد، دلیلی بر قدمت و اهمیت این روستا در طول تاریخ دارد.
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: یکی از مناطق بسیار زیبا و دیدنی در گچساران، قلات گناوه بوده که از طبیعت خاصی برخوردار است.
سید هومن عنایی با اشاره به اینکه این منطقه جزو مناطق گردشگری شاخص در گچساران در طول سال به ویژه ایام نوروز است، افزود: قلات گناوه به دلیل آب و هوای مناسب و دارا بودن جاذبه‌های طبیعی و گردشگری زیبا، در ایام نوروز پذیرای مسافران نوروزی است.
وی با اشاره به اینکه این منطقه در ایام نوروز جزو ۳ منطقه گردشگری پربازدید در شهرستان گچساران است، خاطرنشان کرد: قلات گناوه در ایام نوروز پس از بارگاه مطهر امام‌زاده حضرت بی بی حکیمه خاتون(س) و دشتک دیل، سومین منطقه پربازدید در این شهرستان است.
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گچساران به زیرساخت‌ای منطقه گردشگری قلات گناوه اشاره کرد و گفت: ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در این منطقه پربازدید در ایام نوروز بسیار ضروری بوده و امیدواریم به زودی زیرساخت‌های مناسبی در این مکان ایجاد شود.
گزارش از احسان طالبی    جعبه‌ابزار