نشست هم‌اندیشی توسعه ICT آذربایجان غربی


معاون حقوقی وزارت ارتباطات:
سال آینده ۲ هزار روستای آذربایجان غربی از اینترنت بهره‌مند می‌شود
خبرگزاری تسنیم: معاون حقوقی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا پایان سال آینده حدود ۲ هزار روستای آذربایجان غربی از اینترنت بهره‌مند می‌شوند.
نسخه قابل چاپ
به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، مرتضی براری بعدازظهر امروز در نشست هم‌اندیشی توسعه ICT آذربایجان غربی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در خصوص آن تلاش شود توسعه زیرساخت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات است که از اصلی‌ترین وظایف وزارت ارتباطات به شمار می‌رود.
وی با اشاره به روستاهای فاقد تلفن و روستاهایی که از اینترنت بهره می‌برند گفت: ۳ هزار و ۲۶۶ روستا در استان وجود دارد که از این تعداد تا چندی پیش ۴۸ روستا فاقد تلفن بود اما با انجام اقدامات مربوطه اکنون ۴۲ روستا دارای تلفن هستند و مابقی نیز به زودی از تلفن بهره‌مند می‌شوند.
براری افزود: باتوجه به برنامه‌ریزی‌هایی که برای تجهیز یک هزار و ۹۳۶ روستای آذربایجان غربی شده است، هم‌اکنون ۳۴۷ روستا از اینترنت استفاده می‌کنند و بقیه نیز تا سه ماهه اول سال ۹۴ از اینترنت بهره‌مند می‌شوند.
وی با بیان این‌که ارتقاء بهره‌وری و رفاه با ارائه خدمات بیشتر و با کیفیت‌تر سبب توسعه و ایجاد اشتغال می‌شود تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری بخش خصوصی آمادگی دارد تا ۱۵ طرح ویژه را طی ۵ سال آینده به صورت BET ارائه کند.
براری با اشاره به این طرح‌ها گفت: باتوجه به هم‌مرز بودن آذربایجان‌غربی با سه کشور و چندین استان می‌تواند به عنوان هاب دیتای منطقه عملکرد خود را در سطح استان و حتی در کشورهای منطقه اجرایی کند.
معاون حقوقی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: دولت الکترونیک از جمله مهم‌ترین محورهایی است که رئیس جمهور نیز تاکید جدی بر آن دارد به همین علت باید با توسعه دولت الکترونیک باکیفیت‌ترین امکانات را به مردم سرویس‌دهی کنیم.
براری با اشاره به اقتصاد ICT بیان کرد: این مهم از جمله اقتصادهایی که با رونق آن می‌توان درآمد چشمگیری به‌دست آورد و با جذب این اقتصاد رشته ارتباطات و فناوری اطلاعات را پررنگ‌تر کرد.
وی افزود: با آموزش‌های الکترونیکی در روستاها و مناطق محروم و ایجاد بازی‌های محلی برای کودکان و فرزندانمان می‌توان بازار کار را به‌دست گرفت.جعبه‌ابزار